Wpis z mikrobloga

#polityka #po ale dno z tą konwencją, nagle sobie przypomnieli o ludziach na wsi, co za obrzydliwa hipokryzja. I oni mówią, że PiS to populiści xD

A tu ciekawostka - wyniki finansowe Orlenu w czasach rządów PO i PiS. Zastanawiam się co robiła PO przez te 8 lat, że wpływy były tak żenująco niskie? No ale przecież to PiS okrada i grabi obywateli, to PiS kieruje ten kraj ku ruinie... beka #orlen #bekazlewactwa
kociooka - #polityka #po ale dno z tą konwencją, nagle sobie przypomnieli o ludziach ...

źródło: comment_HD96zuiAbVYVtyBt4cgVyMFUh6whPY3b.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
@kociooka: czyli na podstawie wyników finansowych jednej spółki skarbu państwa wysnuwasz wnioski na temat słuszności rządzenia PiS? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
No ale przecież to PiS okrada i grabi obywateli


@kociooka: przecież te wyniki pokazują, że Orlen bogaci się kosztem obywateli, sprzedając paliwo z wysoką marżą
  • Odpowiedz
  • 4
@aircod to nie jest jedyny przykład. To samo masz z LOTem, który wg Tuska nadawał się tylko do prywatyzacji. Zresztą tutaj masz wszystko wyjaśnione:
https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gielda-3-lata-rzadow-pis-podsumowanie-spolki,151,0,2423447.html%3famp=1

Inwestorzy, wbrew narzekaniom, ufają spółkom Skarbu Państwa. Ich wartość na giełdzie przez trzy lata rządów PiS wzrosła w sumie o 75 mld zł. W ostatnich latach kadencji poprzedników z PO bilans był ujemny.

Gigantyczny progres przez trzy lata zanotowała Jastrzębska Spółka Węglowa. Jej akcje na giełdzie zyskały prawie 500 proc. Wartość JSW wzrosła z 1,4 do 8,3 mld zł. 

Kilkadziesiąt procent urosły biznesy PKO BP, KGHM, PZU i PGNiG. Tym samym od 38 do 59 proc. można było zarobić, stawiając pieniądze na ich
  • Odpowiedz
  • 1
@Hektor_el_Pako

trekordowo wysokie ceny ropy i koszty możejek.


Proszę Cię, i te dwa fakty mają tłumaczyć dlaczego przez 8 lat rządów PO zyski wyniosły niecałe 3 mld, natomiast przez 3 lata rządów PiS zyski wyniosły prawie 20 mld? To teraz przemnóż te 3 lata przez 3 to wyjdzie, że w ciągu 8 lat pisu zyski Orlenu wyniosły 50-60 mld, a za po było to 3 mld! DWADZIEŚCIA RAZY MNIEJ.
  • Odpowiedz
  • 1
@jjnk nie, po prostu PiS dobrze rządzi. I tyle. I nie zapominajmy, że do tego wszystkiego miliony ludzi dostają co miesiąc gigantyczny transfer gotówki, dzięki któremu dzieciaki mogą np wyjechać na wakacje czy mieć zajęcia pozalekcyjne. Mam koleżanki w pracy, które mówią, że dla nich to ogromna pomoc.

Trzeba być skończonym idiotą by uważać, że PO rządziła lepiej.
  • Odpowiedz
@fenis: Wiesz jaka jest różnica między przychodem i dochodem? Kolega @WaveCreator Ci wyjaśnił, ale że w obsranym gównem kraju mało kto ma jakąkolwiek wiedzę o podstawach ekonomii władza będzie Cię okłamywać i śmiać się z Twojej niewiedzy
  • Odpowiedz
  • 1
@fenis powiedz mi dlaczego twoim zdaniem pod względem gospodarczym PO rządziła lepiej niż PiS skoro wszystkie wskaźniki gospodarcze są teraz lepsze niż podczas rządów PO
  • Odpowiedz
@kociooka: Ja się odniosłem tylko do głupiego przykładu Orlenu, który sama przytoczyłaś. Nie interesuje mnie żadna władza a szczególnie taka, która ogranicza moje wolności, dlatego na samym początku wrzuciłem memesa z dwoma spidermanami. Wskaźnikami ekonomicznymi można manipulować, a ratingi niejednokrotnie są manipulowanie. Przykład spadku długu względem PKB - nominalnie natomiast dług jest większy i w momencie, gdy PKB jest bardziej zmienne a zadłużenie najczęściej się zwiększa, możemy być w ciemnej
  • Odpowiedz