Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.

Jako, że w związku z tym, że w lipcu na PS+ dodano dostęp do Detroit Become Human razem z Heavy Rain, to miałem okazję w nie zagrać. I o ile Detroit bardzo mi się podobał od początku do końca, tak Heavy Rain trochę mnie zawiodło.

Uwaga, w tekście są spoilery zdradzające fabułę.

Grafika w Detroit bardzo na plus, twarze niemal fotorealistyczne, czasem się zdarzały jakieś niedociągnięcia, ale i tak grafa na piątkę. O Heavy Rain nie będę pisać bo ma już swoje lata.

QTE i różne wykonywanie czynności w Detroit też jest jakoś bardziej intuicyjne, w Heavy Rain z kolei mnie denerwowało szczególnie szarpanie padem w górę i dół, prawo i lewo, przechylanie itp. i często musiałem powtarzać bo PS nie zajarzyło jak nim przechylam. Często były po prostu durne czynności typu wiązanie krawata dla szefa albo smażenie jajecznicy, które można było w ogóle sobie darować.

Heavy Rain to dobry thiller i gdyby wyszedł taki film, to pewnie stałby się kultowy. Ale według mnie był naiwny i przewidywalny.





#psplus #ps4 #detroitbecomehuman #heavyrain #gry
  • 11
  • Odpowiedz
@maniek930: Z Heavy Rain jest trochę jak z niektórymi starszymi filmami - kultowe w swoim czasie, ale po latach wychodzą takie niedociągnięcia właśnie. Dla mnie do przejścia jako "klasyka", ale ani się nie wciągnęłam ani nie uważam jej za dobrą grę.

Life is Strange może Ci podejść z podobnych klimatów.
  • Odpowiedz
  • 1
@pianinka Dzięki, słyszałem o niej i pewnie sobie sprawię przy okazji, jeszcze w Beyond chcę zagrać.

No i Heavy Rain ma jeszcze więcej luk w fabule tylko już mi się nie chciało o wszystkim pisać. Dużo rzeczy zostało niewyjaśnionych. Dlatego dziwi mnie taka różnica w ocenach na gryonline (na korzyść dla Heavy Rain), skoro to Detroit był lepiej wyjaśniony i nie miał tylu luk. Metacritic za to bardziej opowiada się za
  • Odpowiedz
Ten „pościg” za Ethanem w motelu jest zajebiście żałosny i śmieszny, siły specjalne zachowujące się jak policjanci z „Żandarm z Saint-Tropez” co się #!$%@?ą, potykają i w trzydziestu nie mogą dogonić jednego typa, tak jakby nie mogli mu wcześniej przestrzelić nogi albo zrobić cokolwiek by go unieruchomić.


@maniek930: przypominam, że w pościgu uczestniczył też helikopter, który jednak nie był w stanie dogonić Ethana gdy ten zeskoczył z dachu bo nie.

Poza tym, czemu rodzice trzymali po prostu te pudełka od origami killera, zamiast coś z nimi zrobić, oddać policji, przejrzeć i szukać
  • Odpowiedz