Wpis z mikrobloga

Albo jesteś bez żadnego wykształcenia, albo jeszcze gimnazjalistą skoro uważasz Szwecję za postsocjalizm.


@Aleksander_Newski: a co, może kapitalizm? o tym, że model szwedzki musi upaść słyszę od czasu, kiedy w polsce upadł prl, co w tym dziwnego
jednym z niewielu w tym kraju, który stara się mieć własne poglądy opierając na tym co widzi wokół, właśnie stawia mnie na miejscu osoby nie kopiującej, a wyrażającej własne. Chyba wakacje Ci się przedłużyły ... :/


@Bartek_: tak tak, słyszałem takie brednie wielokrotnie; jesteś przecież jedynym przykładem myślowej kontry wobec tłuszczy; funfact: nie

A upadek PRL to możesz znać co najwyżej z kronik filmowych :)


@Aleksander_Newski: haha;

Szwecja jest o
@eliwuu : Pomyśl dwa razy później puknij się w łeb i pomyśl jeszcze raz. Kobieto to że, nie że jestem ,ani skrajnym prawicowcem, ani skrajnym lewicowcem, a jednym z niewielu w tym kraju, który stara się mieć własne poglądy i myśleć opierając na tym co widzi wokół, stawia mnie na miejscu osoby nie kopiującej, a wyrażającej własne. Więc nie pisz dziewczyno/kobieto, że nie mam własnych poglądów, bo w przeciwieństwie do Ciebie są
@eliwuu: Ja tak nie powiedziałem i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek zmienił zdanie. Przypisujesz mi słowa innych ? Jakieś rozdwojenie jaźni ? Szwecja jest bogata dlatego, że jest kapitalistyczna. Polska jest biedna, bo wolność gospodarcza u nas to mit.
@Bartek_: widzisz tu ironię, szerloku? w ogóle masz problem ze spostrzegawczością (to pewnie dlatego uważasz, że poglądy twojego środowiska to twoje poglądy)

Ja tak nie powiedziałem i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek zmienił zdanie.


@Aleksander_Newski: tak, od zawsze twierdziłeś, że szwecja jest ostoją kapitalizmu; ze swoimi wysokimi podatkami, systemem opieki socjalnej; tak, to jest zrozumiałe, rozsądne
@eliwuu: Po pierwsze, moje środowisko i tu Cię bardzo zdziwię w większości składa się z lewaków (nikomu nie przeszkadza, że tak na nich mówię), ale z moimi poglądami nikt nigdy nie nazwał mnie prawkiem, czy inaczej. W przeciwieństwie do Ciebie, osoby zamkniętej,na świat i ideologię, obracam się w różnych środowiskach. Z każdym potrafię porozmawiać bez uprzedzeń ideologicznych. To nie ja, my normalni ludzie, mamy problem, a wy, ślepo zapatrzeni w swoje
@Bartek_: Socjalistyczna Szwecja od 2008 roku zlikwidowała podatek od wielkich fortun, jeden z progów podatkowych, zmniejszyła liczbę urzędników i socjal dla imigrantów, obniżyła o kilka pkt procentowych VAT dla najgorzej radzących sobie gałęzi gospodarki, a w tym czasie skrajnie kapitalistyczna i neoliberalna Polska podwyższyła kilkukrotnie składki na ZUS/NFZ, podwyższyła VAT, opłaty pośrednie, zatrudniła 150tyś urzędników, zlikwidowała ulgi podatkowe i podwyższyła akcyzę na tytoń.

Tak bardzo prawdziwe.
Po pierwsze, moje środowisko i tu Cię bardzo zdziwię w większości składa się z lewaków


@Bartek_: wątpię

W przeciwieństwie do Ciebie, osoby zamkniętej,na świat i ideologię, obracam się w różnych środowiskach.


@Bartek_: ja to głównie staram się nie obracać wśród ludzi, to oszczędza mnóstwo czasu na jałowe rozmowy o "ideologiach", "bez uprzedzeń"

a wy, ślepo zapatrzeni w swoje ideologie


@Bartek_: nie wyznaję żadnej ideologii; wyznaję różne wartości;

a przecież
które ciągle są za niskie


@eliwuu: Może są niskie, jak ma się 15 lat i spędza się wakacje na wykopie.

przyszedłeś udowadniać, że szwecja jest kapitalistyczna


@eliwuu: Udowadniać oczywistości można tylko człowiekowi, który ma IQ wyższe niż noga od stołu. Większość lewactwa w te ramy się nie pisze.
Może są niskie, jak ma się 15 lat i spędza się wakacje na wykopie.


@Aleksander_Newski: udział kosztów opieki zdrowotnej do pkb

Udowadniać oczywistości można tylko człowiekowi, który ma IQ wyższe niż noga od stołu. Większość lewactwa w te ramy się nie pisze.


@Aleksander_Newski: no i to jest to, co potrafisz powiedzieć; ale potrafiłeś przecież pisać tak:

"A to o czym powiedziałem,to oczywista prawda.Socjaliści od lat 50-tych kradną Szwedzkie dzieci za