Wpis z mikrobloga

Wykopki czy znajdzie się tutaj jakiś specjalista do sprzętu komputerowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Składam nowego PC'a i trochę wsadziłem się na minę. Chciałem mieć małą obudowę a ciężko o płytę mATX pod Ryzena 7 3700x.

Czy macie coś co warto kupić bez obaw?

Ja mam takie typy ale nie wiem na co się zdecydować:
Asus TUF B450M-PRO GAMING
MSI B450M MORTAR TITANIUM
ASRock B450M Steel Legend
Gigabyte B450 AORUS M
MSI B450M BAZOOKA PLUS

Płyt z chipsetem x570 nie brałem pod uwagę bo nie chcę rozbić banku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Peter1096PL: Wg linku, który mi podesłałeś wszystko wygląda ok. Kompatybilność jest zapewniona. Myślisz, że dodatkowe chłodzenie załatwi sprawę? Największym problemem jest format mATX...strasznie mało tych płytek (,)
  • Odpowiedz
@Nextuser: Tylko sprawdź czy ci się zmieści do obudowy, a i popatrz jak wyglądają biosy po aktualizacji. Bo w niektórych płytach aktualnie ucięto wiele funkcji, a to dlatego że Agesa jest teraz większa a producenci płyt oszczędzali na kościach pamięci i w wielu płytach jest tylko 16MB a teraz AMD zaleca 32MB.
  • Odpowiedz
@Peter1096PL: Kontaktowałem się z supportem MSI i pracują nad poprawką do BIOS'u w której obsłużą pełną funkcjonalność płyty. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw...zdecyduję się na MSI. Dzięki za pomoc. Jak już wszystko przyjdzie i poskładam sprzęcik to wyślę Ci fotkę jak to wyszło.()
  • Odpowiedz
@Peter1096PL: Eh po ciężkiej walce ze sklepami w końcu otrzymałem wszystkie podzespoły...złożyłem zestaw wczoraj. Początkowo był problem z uruchomieniem przy 4 kościach ram'u ale ostatecznie sprzęt się odpalił. Popracowałem na nim kilka godzin. Postawiłem system, zainstalowałem kilka aplikacji, pobrałem coś z internetu i potem nagle zrestartował się samoczynnie. Posprawdzałem kable czy coś nie zwiera. Odpaliłem PC i po 20min znowu się zrestartował i tym razem się już nie podniósł. Na
  • Odpowiedz
Sprawdzałem już wszystkie kombinacje kombinacje ramu. Od ostatniego resetu czarno (,) Zastanawiam się jaka jest szansa, ze kości biosu się wywaliły albo co gorsza problem z procesorem?
  • Odpowiedz