Wpis z mikrobloga

@NiMomHektara: aby Polska dostała 6 pkt do ligowego potrzebujemy 24pkt jako kraj. Za fazę grupową LM są 4 punkty, za fazę grupową LE 3. Za zwycięstwo w fazie grupowej LM/LE są 2 punkty, za remis jeden.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: to tak nie działa chyba...

@NiMomHektara: odkąd się interesuje rankingami (od jakichś 10 lat co najmniej), to działa to tak:
zwycięstwo w MECZU eliminiacji jakiegoś klubu: 0.250 punktu (remis 0.125)
zwycięstwo w MECZU w fazach grupowych: 0.500 punktu (remis 0.250)
awans do
  • Odpowiedz
zwycięstwo w MECZU eliminiacji jakiegoś klubu: 0.250 punktów (remis 0.125)


@Dawidk01: nie ma już punktów do ligowego za wygrane mecze, one się liczą tylko do klubowego, a przynajmniej tak to rozumiem. Jeśli uważasz inaczej to byłbym wdzięczny za źródło
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Popieram, bo też się tym interesowałem i sie wkurzałem jak nasi odpuszczali z ogórkami w rewanżu i zamiasy wygrać był remis bo to mniejsze punkty, ale z tego co mi sie wydaje zmienili to i nie licza sie wygrane a faza, przynajmniej w eliminacjach, ale moge sie mylic.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: po tytule wnoszę, że to współczynnik klubowy, a on zawsze był inaczej liczony od krajowego i się nim szczególnie nie interesowałem. krajowy miał prostą zasadę - za zwycięstwa i remisy punkty, i za awans do Ligi Mistrzów.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Ja jestem pewien, ze zmienili, bo kiedys opłacało sie bardziej grać od 1 rundy niż od 3 bo miales 4 mecze na dodatkowe punkty. Teraz masz to zamienione na punkty za runde. 0,5pkt za runde czyli tak jakbys wygrał 2x.
  • Odpowiedz
@NiMomHektara: tak czy inaczej przykładanie wagi do tego rankingu sprawia, że emocjonujesz się każdym meczem i ze zwycięstwa nad drużyną z Gibraltaru cieszysz się nie mniej, niż z remisu z Realem Madryt - polecam ;p
  • Odpowiedz