Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dlolb: tak bo w samochodach nie ma ludzi, a każdy kto jedzie samochodem robi to z czystej przyjemności i tak dla zabicia nudów¯(ツ)

@dorszcz: czego nie rozumiesz z tego co napisałem, napisałem, że WIĘCEJ ludzi korzysta z komunikacji miejskiej i pieszej, więc polepszanie komunikacji zbiorowej i pieszej kosztem samochodów jest polityką proludzką. Tych ludzi w samochodach nie masz znowu tak dużo średnio 1,3 os/samochód
  • Odpowiedz
@dlolb: W Warszawie +/- 30% ludzi wybiera samochód, 50 procent komunikacja miejska, 17 pieszo i 3% rowery. Czyli mamy 30 % vs 70 %. No ale samochodziarze są najbardziej krzykliwi i kwiczą przy każdej inwestycji że im się ogranicza swobody obywatelskie¯_(ツ)_/¯


@sajnguri800: tak tak 70% a potem miasto janusze pisze że w Warszawie jest jakaś kosmiczna ilość samochodów percapita xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dlolb jestem pewien, że nie masz prawka i jeździsz wszędzie rowerem.

@KlawyMichau: mam prawko, mam samochód i wykupione miejsce postojowe, a do pracy jeżdżę metrem, i co teras?
  • Odpowiedz
@dlolb nic, twoja wola, jednak myślę, że 'walka z samochodami' w dużych miastach nie jest rozwiązaniem, przykładem może być Oslo gdzie po podniesieniu opłat za wjazd do miasta ruch wciąż rośnie a jedynym efektem jest uprzykrzenie życia kierowcom, trzeba stworzyć odpowiednią infrastrukturę a nie walczyć z wiatrakami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@KlawyMichau: tworzenie infrastruktury dla samochodów nigdzie na świecie się nie sprawdziło, w usa masz po 3 obwodnice, po naście pasów ruchu i tak wszystko zakorkowane (obczaj sobie huston w godzinach szczytu, wszystko na czerwono). To właśnie samochody uprzykrzają życie w mieście, zajmują mnóstwo miejsca (samochody plus ich infrastruktura), robią hałas, spaliny i są bardzo nieefektywne. W Danii, Holandii też kiedyś było yo przedmiotem sporu, dzisiaj już nikt tego nie kwestionuje,
  • Odpowiedz
w Poznaniu postawili słupki gdzie parkowały samochody i już jakiś debil pisze że na zachodzie to samochód nie może stać 24h w jednym miejscu xD i 200 osób mu przyklaskuje. #!$%@? mać


@dorszcz: Jak sobie kupisz kawałek przestrzeni parkingowej to niech stoi tam auto całe twoje życie, ale nie w miejscu publicznym w centrum miasta, gdzie dramatycznie brakuje przestrzeni.

przedłużające się remonty z niewyjaśnionych przyczyn (centrum Łodzi)


@dorszcz:
  • Odpowiedz
@sajnguri800: całą antyludzka kampania mająca zniechec ludzi do prowadzenia samochodów. Zamykanie ulic (ząbkowska w Wawie), przedłużające się remonty z niewyjaśnionych przyczyn (centrum Łodzi), likwidacja miejsc parkingowych, zatoczek autobusowych itd


@dorszcz: antyludzkie to jest #!$%@? aut gdzie tylko sie da, mentalnosc podmosiewskiego chłopa psia mac
  • Odpowiedz