Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros Odezwal sie moze komus reflux żołądka po epapierosach? Troche duzo vapowalem 0.75 na ml nikotyny i tydzien temu strasznie mnie palilo w klatce. Nie moglem spac. Po 3 dniach jak juz przechodzilo poszedlem do lekarza, oczywiscie prosze przestac palic epapierosy, a najlepiej wogole. Mialem rtg klatki, i sprawdzone serce. Doszlismy z lekarka do wniosku ze reflux. Dostalem leki na produkcje kwasu (recepte wykupilem, ale nie bralem), palilem analogi przez ten tydzien. I juz mi calkowicie przeszlo. Ale jednak chcialbym wrocic, a troche sie cykam. Nigdy nie mialem problemow z zaladkiem, wrocilem do epapierosow na 2 tygodnie po kilku miesiecznej przerwie. Wczesniej 3 miesiace bez zadnych objawow.
  • 17
@qusqui21: Palenie faktycznie może pogarszać sprawę z refluxem, ale osobiście nie mam problemu po epapierosach. Najgorzej wpływa nadwaga, dobrze jest odstawić wszystkie słodkie i gazowane napoje. I nie spożywaj, ani nie pij niczego 2-3h przed spaniem, bo w przypadku refluxu samo palenie w żołądku to pikuś- jazda się zaczyna jak w trakcie snu cofnie ci się, można się udusić, a samo przeżycie jest bardzo nieprzyjemne. Może skończyć się problemami z płucami,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fafulec: Mialem tak lilka razy w nocy ze sie budzilem nagle i nie mogle zlapac powietrza,jakby mi cos utknelo w gardle. Pozniej jest taki nieprzyjemny posmak w buzi i pieczenie w gardle przez kilka minut. Bez kitu nie polecam. Mozna sie udusic ktoregos razu.
@fafulec: nie mam problemu z nadwaga, i pije glownie wode. Ogolnie, to czulem obrecz na piersi, bolalo jak bralem glebszy oddech. Dodac do tego panike, bo cholera jednak oddychanie sie przydaje. po 4h spalem, i dalej wydaje mi sie ze to od epapierosow. Bo nic innego sie nie zmienilo u mnie, ani w diecie ani zyciu.
@Creative3000: To do gastrologa leć, to jest właśnie refluks. Kwas żołądkowy cofa się, dlatego takie pieczenie w mordzie jest, a tak jak mówiłem, jak próbujesz złapać oddech to również do płuc się może dostać.
Teraz już jestem wyleczony, ale miałem tak, że po takim napadzie następnego dnia miałem zapalenie płuc. Później bronchoskopia, długie leczenie i ból w klatce- nie polecam.
@qusqui21: To sprawdź to co Ci napisałem- Helicobacter pylori. U mnie właśnie po paleniu epapierosa natychmiast załączała się obręcz, ciężko się oddycha bo to po prostu boli. W przypadku takiego 'ucisku' szklanka wody pomagała mi na trochę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Creative3000: ja wylądowałem na SOR po wymiotowaniu krwią po alkoholu. Wcześniej miałem refluks. Dostałem śmieszne tabletki i zero problemu. Odkąd je biorę nawet zgagi nie miałem, a kiedyś pół dnia miałem zgagę
@qusqui21: Chociaż dziwne, bo przy podejrzeniu refluksu powinieneś dostać skierowanie do gastrologa, wtedy powinno się wykonać gastroskopię. Po takim badaniu bez problemu stwierdzą czy występuje refluks, wrzody czy Helicobacter pylori (pobiera się próbkę podczas badania)
@vieniasn: Pewnie tak jak OP dostałaś inhibitor pompy protonowej, najczęściej wypisują Emanerę. Osobiście stosuję to tylko doraźnie, nie tak jak zalecają codziennie. Pojawiły się doniesienia, że w przypadku długotrwałego stosowania zwiększa to ryzyko raka
@fafulec: doktorka zasugerowala ze jak przez 2 tygodnie z braniem leku nie przejdzie to mam isc. A to przeszlo po tygodniu bez leku, co nie zmienia faktu ze nie wiem czy epapieros tego nie ztrigerowal.
@vieniasn: niestety prawdopodobnie będziesz miał problem przy odstawianiu tych leków. :(

@qusqui21: mi w sumie efajek nie pogarsza CHYBA objawów, ale czytałem wątki ludzi, którzy twierdzą, że u nich jak najbardziej epet jest przyczyną. A gastroskopii się nie bój, nieprzyjemne ale do zrobienia.
@vieniasn: też tak myślałem. Od roku cisnę na esomeprazolu, przedtem chwilkę omeprazol, teraz po gastroskopii zmiana na doraźny pantoprazol, ale widzę, że działa dużo gorzej niż eso. Też nie biorę leków codziennie.
@vieniasn: miejmy nadzieję, żeby chociaż u Ciebie tak było. Problem z tymi lekami jest taki, że kiedy przestajesz je brać, żołądek troszkę wariuje i zaczyna produkować nienormalne ilości kwasu. Wtedy jest nieciekawie. Wszystkiego dobrego mirku.
@qusqui21: Ja miałem objawy podobne do refluksu w momencie kiedy nie przyuważyłem, że miałem zasyfioną grzałkę pozostałościami jakiegoś podłego liquidu. Wymieniłem na nową, zmieniłem liquid i objawy się skończyły.