Wpis z mikrobloga

@chumojwazdziki: Dobre pytanie. Na stronie rzadzowej jest duzo "if" i "may", wiec jest duzo niewiadomych. Jezeli planujesz zostac na dluzszy czas w UK to warto wziac prawko brytyjskie. Pamietaj, ze rowniez sluzy to jako oficjalny dokument osobisty, wiec lepiej miec to niz polegac na paszporcie. Rowniez:

"If there is an EU Exit deal, UK licence holders will be able to continue to drive in all EU and EEA countries using their
@m4jk3l prawko na motocykl zdawałem w Polsce ale na auto już w UK, teoretycznie wymienili by mi prawko ale pewnie daliby mi tylko kategorie A, muszę mieć UK prawo jazdy ze względu na pracę więc wymiana i tak nie wchodzi w grę, pożyjemy zobaczymy
@m4jk3l: to chodzi o sam dokument, nie uprawnia.
Do poruszania się poza UE potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy. Tak samo w drugą stronę. Obywatele z poza UE powinni mieć międzynarodowe prawo jazdy do prowadzenia samochodu na terenie UE.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chumojwazdziki: mam podobna zagwostke nigdy prawka nie wymienilem ale jak bedzie no deal i sie ekonomia mialaby zalamac to wole miec polskie zeby jak cos potem problemow przy wymianie nie bylo jakbym mial sie gdzies indziej wyprowadzac. Z drugiej strony jak sie okaze po brexicie ze moje prawko sie nie nadaje to bede miec auto i ubezpieczenie a nie bede mogl nim jezdzic xd ryzykuje i zostaje z polskim prawkiem poki
ryzykuje i zostaje z polskim prawkiem


@adriano30: Nic nie ryzykujesz, wymień na międzynarodowe prawo jazdy i będziesz mógł śmigać po WB nawet po brexicie. Brytyjczycy się na ten wypadek zabezpieczyli i sami o tym nie pamiętają. Ratyfikowali konwencję genewską w maju zeszłego roku (tak, tę konwencję z 1968), więc akurat problem uprawnień kierowców z terenu UE jest ogarnięty.