Wpis z mikrobloga

MSI dało dupy i powszechnie polecana do Ryzenów 3000 płyta MSI B-450 Tomahawk nadal nie dostała biosu który obsłuży Zen2. Teoretycznie jest wersja beta ale działa ona nie licznym, a nawet jeżeli uda się odpalić to jest problem z działaniem pamięci RAM itd.

#amd #ryzen #pcmasterrace #komputery
  • 11
@Gert456: I chciałbym tu teraz zawołać wszystkich, którzy mnie hejtowali jak odradzałem jakiekolwiek mobo od MSI. Co prawda nie myślałem wtedy o nowym biosie, a o problemach z gwarancją, trwałością i długim czasem bootowania systemu nawet na ssd.
@Gert456: @schreder: @majk3l: Od razu sprawdziłem reddita bo też się czaje na nowe Ryzeny,
I wszyscy się mylicie, nikt z was nie ma racji.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cad0gs/b450_tomahawk_does_not_work_with_ryzen_3600_yet/et7vy0v?utm_source=share&utm_medium=web2x

Ze strony msi:
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK

- Support Ryzen 3000 series CPU.

Ryzen 9 3900X/Ryzen 7 3800X/Ryzen 7 3700X/Ryzen 5 3600X/Ryzen 5 3600/Ryzen 5 3400G/Ryzen 3 3200G


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
@SpeedFight To poczytaj reddita dalej bo jest masa wpisów o problemach z Tomahawk.

I nie, narazie jest tylko beta bios który mało komu działa. Poszukaj też oficjalnego wpisu pracownika MSI na Reddit który mówi że trzeba czekać na bios do Tomahawka. Oficjalnie według MSI trzeba czekać albo próbować z betą.
@majk3l: @Gert456: @schreder: @PortalZeSmiesznymiObrazkami:
Ja jebe xD Tak działa Marketing. Jesteś dużym graczem na rynku i chcesz by twoje produkty czysciły półki w magazynach. Opóźniasz specjalnie wydawanie biosów co powoduje że konsumenci idą po X570 które jest #!$%@? drogie i przyniesie duży zysk firmie (marża). Na biosy (przynajmniej te stabilne) sobie poczekacie.
To co ma zejść do zejdzie a potem stare płyty dostaną update.
To co ma zejść do zejdzie a potem stare płyty dostaną update.


@Shewie: Ale na X570 jest bardzo podobnie, to nie jest tylko tomahawk czy MSI to jest cała platforma, powtórka z rozrywki gdy debiutował Ryzen pierwszej generacji.