Wpis z mikrobloga

Jak zwykle oblężona twierdza, bo z każdej strony jest urojone zagrożenie. Jakoś Dzizas nie nauczał o tym aby się bać i widzieć we wszystkim wroga. Przecież on ucztował z celnikami.

#bekazkatoli #bekazreligii #bekazpisu #bekazprawakow #bekaznarodowcow #katolicyzm #religia #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #urojeniaprawakoidalne
Pobierz Zarzadca - Jak zwykle oblężona twierdza, bo z każdej strony jest urojone zagrożenie. ...
źródło: comment_WsoSYBPr1VV6FJTeMnBgLhn8PntS8yUC.jpg
  • 29
Jakoś Dzizas nie nauczał o tym aby się bać i widzieć we wszystkim wroga.


@Zarzadca: Ja mam taką ulubioną wizję.

Staje taki Jędraszewski czy inny Dec na Sądzie Ostatecznym i Jezus go pyta:
- Kto wam k...wa kazał #!$%@?ć się ciągle do gejów i lesbijek? Ja? Ja?! A pokażcie mi, k...wa gdzie, bo jakoś sobie nie przypominam. Z Pawłem z Tarsu mi wypad, moje słowa mi mieliście pokazać.

No bo tak
@Zarzadca: rok 2019. Ty dalej szukasz problemu, co się działo xxx lat temu, a nie dostrzegasz problemu , który się dzieje obok Ciebie.

Kilka newsów z 2019:
https://ekai.pl/kolejny-zamach-na-katolikow-4-zabitych/
https://wpolityce.pl/m/swiat/443515-krwawe-zamachy-na-katolikow-na-sri-lance

Jest git, jest stabilnie. Katolicy, to zło... Może pora przestać żyć przeszłością, a uporać się z problemem islamu? Czy to już według Ciebie prześladowanie?
@MartinoBlankuleto: kościół jest znany ze swojej pomocy, ale już sensownej pomocy bynajmniej. Dla nich pomocą nie byłaby sensowna edukacja i antykoncepcja, dla nich w afryce można tylko "dawać" w wychudzoną rączkę chlebek i odbierać coraz więcej prodów. Finalnie mamy studnię bez dna która stała się także przeludniona i woła z bezsilności więcej i więcej. Europa też kiedyś była biedna, ale wtedy WBREW kościołowi rozwijano medycynę i społeczeństwo, dbamy o zdrowie i
@Zarzadca:

Ale przestań kłamać manipulancie. Kościół Katolicki sprzeciwiał się niewolnictwu i to z jego pomocą udało się go znieść na całym świecie. Pierwsze z brzegu. Wpływ na Imperium Hiszpańskie.

XVI wiek
In the bull Sublimus Dei (1537), Pope Paul III forbade "unjust kinds of enslavement" relating to the indigenous peoples of the Americas (called Indians of the West and the South) and all other people. Paul characterized enslavers as allies of
kościół jest znany ze swojej pomocy, ale już sensownej pomocy bynajmniej


@MPXD: Pieprzysz od rzeczy. Jakby murzyni w Afryce się słuchali Kościoła i byli monogamiczni to nie byłoby HIVu.

Europa też kiedyś była biedna, ale wtedy WBREW kościołowi rozwijano medycynę i społeczeństwo


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

To Kościół był przez przynajmniej kilkanaście wieków jedynym właścicielem obiektów medycznych i naukowych bo królom albo się nie chciało wydawać na uniwersytety (zdarzały się chwalebne wyjątki jak Jadwiga)
@Brzytwa_Ockhama:

Pieprzysz od rzeczy. Jakby murzyni w Afryce się słuchali Kościoła i byli monogamiczni to nie byłoby HIVu.


Lubię jak inteligenci udają, że wiedzą cokolwiek o Afryce i traktują ją jako jednolity byt, podczas gdy jest dużo bardziej podzielona niż na przykład Europa. Szacuje się, że przynajmniej połowa Afryki jest monogamiczna, zresztą nie rozumiem, co ma tu zmienić to że jakiś murzyn ma 3 żony a nie jedną? Przyjdzie Bóg i