Wpis z mikrobloga

przykład bezużytecznego zaśmiecania


@WykresFunkcji: jak dla mnie to obciążania
Wszystko przez p# tony javascriptu działa tragicznie.
Niemniej jednak sam koncept i efekt mi osobiście bardzo się podoba.
  • Odpowiedz
@Dibhala: Nie no pewnie, możemy dalej siedzieć w 1999 roku. Tylko, że 99% użytkowników stron oczekuje, że będą one ładne i user-friendly. A JS nic im nie mówi.
  • Odpowiedz
@Dibhala: Jak mają telefon wart tyle co flaszka whisky to mnie to nie dziwi. Są strony źle napisane i ze zbyt dużą ilością NIEPOTRZEBNEGO JS, ale już nie przesadzajmy.
  • Odpowiedz
@Deykun: Akurat co do tego mema, to częściowo się muszę zgodzić.

Ludzie mają #!$%@? komputery czy komórki z procesorami 8 rdzeniowymi tylko po to, żeby sobie jebnąć selfie z dziubkiem na instagrama. Nic mi do tego, ale #!$%@?, raczej nie poszło to w dobrą stronę.

Jak sobie przypominam lata 00, to człowiek o takich zasobach mocy w stacjonarce marzył a o czymś jak LTE nawet nie śnił majac modem 56 kb/s.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzeznia22: Ale w sumie... Co w tym złego? Lepiej mieć zapas mocy niż liczyć każdy kB pamięci. Zwiększanie mocy jest tańsze niż roboczogodziny pracy programistów. To że kiedyś było #!$%@? nie znaczy że zawsze ma tak być.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Sprzęt, jego funkcjonalności to jak jak ludzie je wykorzystują mają się dostosowywać do ludzi a nie ludzie do sprzetu. Wszystko to jest tworzone dla ludzi. Problemem z dzisiejszym webem jest przeładowanie stron skryptami trackującymi. Szybkość ładowania strony po usunięciu całego shitu reklamowego zwiększa się 1000x.
  • Odpowiedz
@Thunderlane: Tak, chociaż jak się pamięta czasy, że każdy program był optymalizowany, strony www miały ważyć jak najmniej i każda grafika/miniaturka była odpowiednio skompresowana przez co otwierały się szybciej na starym modemie niż dzisiaj na łączu 100 mb/s, sprzęt był wykorzystany na maksa zgodnie z przeznaczeniem to dziwnie mi się na to wszystko patrzy.

To chyba taki syndrom jak u starych ludzi co pamiętają głód i złe czasy, że robią zapasy
  • Odpowiedz