Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirusie.
Wracałam z uczelni i PRZYPADKOWO zajrzałam do żabki po p--o ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ręce grodziska APA z zieloną herbata. Zobaczymy czy było warto wejść do sklepu czy jednak będzie humor popsuty ()

#pijzwykopem #p--o #codziennepiwo #piwoinogi #pokaznogi #nogi
piatydzienmiesiaca - Dobry wieczór Mirusie.
Wracałam z uczelni i PRZYPADKOWO zajrzała...

źródło: comment_Dp7TYfGXw17pGBlsa8GWWExZPKLpyhpX.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OGujJasny: @dondon: naprawdę chcecie robić wykład z piwa z grodziska? Spróbujcie sobie obydwu, Apa z grodziska ma większą goryczke niż ipa z grodziska, co mam na to poradzić skoro tak jest? Wiem że powinno być odwrotnie.

Zlecieli się eksperci do browaru z grodziska... Facepalm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stragan: mówisz o rodzajach warki czyli o założeniach ile dany rodzaj powinien posiadać IBU. To że dany rodzaj piwa ma mieć takie IBU to jeszcze nie znaczy że grodziska się tego trzyma xD napij się Apa z grodziska, z komesa i z pinty to się zdziwisz różnicą NO ALE PRZECIEŻ TO TO SAMO P--O, TO SAMO IBU.

Nawet jak robisz swoją warke ciężko o precyzyjne IBU ale kloccie się dalej
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint co ty p--------z? Skoro na grodziskim IPA jest napisane że ma 40 IBU to tyle w przybliżeniu ma. Konstsncin IPA ma IBU 93 czyli ponad 2 razy tyle. To nie jest tak że jak jest napisane IPA to wszystkie mają tyle samo IBU ekspercie.

napij się Apa z grodziska, z komesa i z pinty


Nie ma czegoś takiego jak Komes APA :D
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: 1. Nie pisałeś, że dotyczy piwa z Grodziska.
2. W przypadku IBU i barwy (EBC) informacja (jeśli podana) nie może wprowadzać w błąd i dlatego jeśli ktoś nie ma zbadanej zawartości alfa-kwasów, to podejrzewam, że by nie ryzykował z podawaniem IBU, tylko albo by nie podawał goryczki (albo coś w stylu wysoka-niska), albo by podawał we własnej skali (np. zamalowane szyszki chmielowe, nie pamiętam, gdzie to widziałem).
3. Nikt
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint ok widzę co cię tak rozsierdziło.

Nie dopisałem słowa grodziska a więc jeszcze raz:

Grodziska apa ma 32 IBU, a grodziska IPA ma 40 xD no sorry mistrzu ale to że ty masz jakieś odczucie nie oznacza że tak jest.

Ty twierdzisz że grodziska APA jest bardziej gorzka niż grodziska IPA a widać że to g---o prawda. Jedynie dodatek zielonej herbaty może delikatnie łagodzi te goryczkę i tak ci się
  • Odpowiedz