Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zmarł najważniejszy mężczyzna w moim życiu - mój dziadek. Proszę was o modlitwę za jego duszę. Proszę o przemilczenie komentarzy "modlitwa nic nie daje", "Bóg nie istnieje", sam nie należę do grupy pobożnych ludzi, jednak wiem, że modlitwa na pewno jest dużą pomocą, nawet jeśli nie dla zmarłego, to dla jego rodziny.
#mikromodlitwa
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@cyjanek_potasu Absolutnie nie mylę pojęć, te "kroki", które wymieniłem dot. tylko i wyłącznie wsparcia duchowego, nieosobistego, przecież dość jednoznacznie to podkreśliłem, modlitwa pełni rolę takiego wsparcia, czyż nie? Chciałem przez to powiedzieć, iż niewierzący człowiek może w ramach swojej modlitwy właśnie takie czynności podjąć, przecież raczej nie będzie klepał zdrowasiek, a dobra myśl, przesłanie dobrych emocji chyba w oczach Boga są modlitwą? Nawet jak ktoś nie do końca w niego wierzy
  • Odpowiedz
@soronprfbs:

Nie chcę Cię urazić, ale wszystko, to o czym piszesz to zwykłe guślarstwo.
Nie ma czegoś takiego jak "przesyłanie dobrych emocji".
Jedyne, co możesz to sobie wyobrazić, że ktoś coś takiego robi,
ale ma to tyle samo sensu co wyobrażanie sobie, że ktoś Ci właśnie przesyła w myślach
  • Odpowiedz
  • 1
@cyjanek_potasu No i właśnie na tym polega różnica między wierzącymi i niewierzącymi, do tego chciałeś dojść? O tym przecież wszyscy wiemy, nie wnosisz nic nowego, obie strony i tak będą miały swoje rację. I jeszcze raz powtórzę, bo z czytaniem że zrozumieniem masz chyba problem, przesyłanie dobrych myśli odniosłem do ludzi niewierzących, a spotkania z psychoterapeutą nie potrzebuje, bo potrafię zrozumieć takie rzeczy jak śmierć, szczególnie w podeszłym wieku i się
  • Odpowiedz
O tym przecież wszyscy wiemy, nie wnosisz nic nowego, obie strony i tak będą miały swoje rację


@soronprfbs:

Nie, jedna strona ma podstawy do tego, co twierdzi, a druga żyje w świecie urojeń i fantazji, bo tak jest
  • Odpowiedz
  • 0
@cyjanek_potasu No i dalej nic konkretnego nie mówisz, tylko tyle, że wierzący są głupcy, bo wierzą w kogoś/coś czego nie ma. No i tak będzie czy tego chcesz czy nie, nie musisz mi niczego udowadniać, to przecież logiczne, że nauka nigdy nie będzie przemawiała za istnieniem Boga. Pomijając fakt (bo widzę, że odniosłeś się do Bertranda Russella), sam Russell powiedział, jak i obecnie najbardziej znany ateista Richard Dawkins, że istnienia Boga
  • Odpowiedz
@soronprfbs:

Kończę, bo jesteś debilem i nic do tego Twojego pustego mózgu nmie dociera.
Móisz o jakimś guślarskim przesyłaniu myśli i emocji i niczym się od wierzących w inne gusła nie wierzysz.

Chcesz się powoływać na Dawkinsa czy na Czajnik Russela, a gówno z
  • Odpowiedz
  • 1
@cyjanek_potasu Ale masz wysoką kulturę wypowiedzi... To, że ty nie rozumiesz prostych rzeczy, prostych zdań, nie oznacza, że musisz zarzucać to samo innym osobom, jest to taki mechanizm psychologiczny, projekcja się nazywa. Widocznie masz jakieś problemy, może zbyt wysokie mniemanie na temat swoich możliwości perswazyjnych, sam nie wiem. Ja nie zamierzam obrażać ateistów, tak samo jak nie będę obrażał katolików, wiem po prostu jak się ma stan rzeczy i to szanuję,
  • Odpowiedz
  • 3
@cyjanek_potasu Aha. Serio nie wiem co z tobą nie tak człowieku, poprosiłem mirków o modlitwę za dziadka, sam zaznaczyłem, że mam bardzo wierzącą rodzinę i sam jestem wierzący, a ty dalej się oburzasz, że ludzie wierzą w siłę modlitwy. (°° no mówię ci cały czas, że tak jest i tak będzie, wierzący swoje, ateiści swoje. Przeczytaj sobie jeszcze raz to co
  • Odpowiedz
@soronprfbs: Hej. Wiem jak to jest gdy straci się bliską osobę. Jestem tu kojarzona jako największa ateistka, ale nigdy nie zażartowałabym tak jak tamten koleś. Mnie było ciężej bo w nic nie wierzę. A więc i to, że znów spotkam tą osobę. Moje kondolencje.
  • Odpowiedz
  • 2
@xandra Dzięki za wyrozumiałość, bardzo szanuję nastawienie ;) Z czasem zaczynam żałować, że w ogóle napisałem ten wpis, bo ludzie, mimo mojej prośby o szacunek, wykorzystują go jako zapalnik do wojny ideologicznej, a na pewno nie o to chodziło.
  • Odpowiedz
  • 0
@plackojad dzięki za linka, nie widziałem tego wcześniej. Jak ktoś potrzebuje dowodów na obłudę tamtego osobnika, niech spojrzy na kłamstwa, które na mój temat napisał i porównał z tym co ja rzeczywiście napisałem. Np. Nigdzie nawet słowem nie wspomniałem, że jestem niewierzący, osobnik na L naprawdę lubi tworzyć własne wersje wydarzeń, czysty hipokryta.
soronprfbs - @plackojad dzięki za linka, nie widziałem tego wcześniej. Jak ktoś potrz...

źródło: comment_iVqtFT0T2h36odZeugOSStaz5AtNwWry.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: Co jest z Tobą. Jemu nie chodzi o magiczne przesyłanie fal "myślowych" tylko świadomość, że inni go wspierają, są z nim i rozumieją sytuację. Ty go tylko zdołowałeś. Ludzie może mózg mają ale serca nie. (Przenośnia jakby co).
  • Odpowiedz
Co jest z Tobą. Jemu nie chodzi o magiczne przesyłanie fal "myślowych" tylko świadomość, że inni go wspierają, są z nim i rozumieją sytuację.


@AlexRener:

Napisałam to w pierwszym poście, ale pan autor łaskawie zaprzeczył.
A Ty badź uprzejmy czytać
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: Gówno prawda taka sama jak z urojoną zupą pierwotną naukowców i latimerią ze skały. A Bob Lazar nie zmyślał. Przykro mi. Nie ma rzeczy racjonalnych i nieracjonalnych. Wszystko jest możliwe. Każda bajka ma rację bytu. Gdziekolwiek, kiedykolwiek. Racjonalizm, sceptycyzm, krytycyzm, logika to konstrukt WYŁĄCZNIE ludzki. Mechanika kwantowa nie zna logiki i nie działa przypadkowo. Tak samo jak ewolucja. A bóg nie dziadek z brodą. Tylko źródło, twórca, kreator informacji,
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: To nie fantazja ani obłęd ale rzeczywistość. Reality. Nie fantazji. Nie to nie jego problem. To nas wszystkich problem. Dobrej nocy. Ta dyskusja właśnie się zakończyła. Racjonalizm jest całkowicie sprzeczny z zamysłem ewolucji, ups pomyłka przypadkiem ewolucji... Mhmmm...
  • Odpowiedz