Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Jak jej przemówić do rozsądku?

Sytuacja wygląda w taki sposób: jestem z dziewczyną kilka miesięcy, nie chce na razie dyskutować o kredytach czy zaręczynach bo dla mnie to zdecydowanie za szybko, natomiast ona na moje "to jeszcze nie jest czas na myślenie o tym" reaguje mówiąc że czuje jakby mi na niej nie zalezało. I tak w wielu innych kwestiach: powiem coś co zabrzmi pejoratywne - jest zawsze odbierane negatywnie i kończy się fochem na 2 dni i słowami których ogólnie powinno się żałować. Wieczne podważanie tego co czuje, impulsywne zachowanie itd. Serio, mam już dosyć, ale chce dać ostatnia szansę. Mireczki mieliście podobne doświadczenia? Rzućcie radą.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 21
  • Odpowiedz
OP: To nie do końca tak że nie rozmawiamy. Ale raczej że dostałem datę do kiedy powinienem według niej się oświadczyć. Wybaczcie Panie, ale po cholerę po takim czasie rzucać się na taką wodę, zamiast się poznawać i cieszyć sobą. Serio potrzebujecie aż takich zapewnień że ktoś coś do was czuję?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Mireczki mieliście podobne doświadczenia?


Jeszcze jak. Ale że to była pierwsza dziewczyna, to jeszcze nie wydawało mi się to tak bardzo #!$%@? jak wydaje mi się dzisiaj. Jeżeli jedna strona, po kilku miesiącach zdecydowanie nalega na kredyty, poważne deklaracje czy już snuje realne plany o dziecku, to możesz być pewien, że jej nie zależy na tobie, tylko jesteś pewnym środkiem do osiągnięcia celu. Coś na zasadzie, że ktoś jest gotów
  • Odpowiedz
OP: To nie do końca tak że nie rozmawiamy. Ale raczej że dostałem datę do kiedy powinienem według niej się oświadczyć.


To powiedz jej, że tego nie zrobisz, albo nie wiesz.

Wybaczcie Panie, ale po cholerę po takim czasie rzucać się na taką wodę, zamiast się poznawać i cieszyć sobą. Serio potrzebujecie aż takich zapewnień że ktoś coś do was czuję?


No tak, teraz generalizuj, każda chce ślub.. jak ci nie pasuje
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Widać trafiłeś na dziewczynę która ma problemy emocjonalne. Z tego co napisałeś wnoszę że to typ osoby która jest bardzo skupiona na sobie, na swoich emocjach. Twoje obawy odbiera jak atak, boi się samotności, w dodatku ma niskie poczucie własnej wartości i boi się, że ją zostawisz. Cały czas będzie oczekiwała od Ciebie potwierdzeń, że Ci zależy, że tylko ona Ci się podoba, że ona jest tą jedną itd
Tak
  • Odpowiedz
OP: @bezpekpol: No właśnie zaczynam mieć takie odczucia. Że ja jedynie jestem droga do spełnienia jej wizji.

Tym bardziej że nawet nie skończyła jeszcze studiów, a na moje argumenty że takimi rzeczami zajmiemy się jak zacznie pracować w poważnej pracy, reaguje złością xD Czy ja patrzę na ten związek i na dorosłe życie zbyt realistycznie? (,)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
  • Odpowiedz