Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
#sztuka #poezja

Jeżeli porcelana to wyłącznie taka
Stanisław Barańczak

Jeżeli porcelana to wyłącznie taka
Której nie żal pod butem tragarza lub gąsienicą czołgu,
Jeżeli fotel, to niezbyt wygodny, tak aby
Nie było przykro podnieść się i odejść;
Jeżeli odzież, to tyle, ile można unieść w walizce,
Jeżeli książki, to te, które można unieść w pamięci,
Jeżeli plany, to takie, by można o nich zapomnieć
gdy nadejdzie czas następnej przeprowadzki
na inna ulicę, kontynent, etap dziejowy lub świat

Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?
Czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy
w świecie
czuł się jak u siebie w domu?
  • 5
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atteint: no, przedmioty - meh. Do miejsc w sumie też jakoś nie potrafię się związać, a ludzie to tylko ludzie a tych z ktorymi sie zwiazalem moge liczyc na jednej rece. Jak sie jest odklejonym od swiata to niby spoko, ale jednak trzeba być z nim w kontakcie i bardziej afirmowac zycko trza, bo mozna zeswirowac :p

@Selamat_pagi: jestem zbyt wesolym czlowiekiem, na takie ciezkie i piekne rzeczy, aczkolwiek jak
  • Odpowiedz
tych z ktorymi sie zwiazalem moge liczyc na jednej rece


@Fostrzyk: to identycznie jak ja. kolega introwertyk? ;) po co mi masa znajomych, jeśli żaden z nich nie przekroczy nigdy bariery i nie zostanie choćby dobrym kolegą/koleżanką, nie mówiąc już o przyjaźni. wolę małe grono, ale osób na które mogę liczyć, które dobrze znam, potrafię przewidzieć ich zachowania, a przede wszystkim z którymi mogę szczerze i głęboko porozmawiać i znaleźć zrozumienie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atteint: tak, po prostu lubię strzelać do ludzi, a że im mniej przyjaciół, tym większa frajda ( ͡º ͜ʖ͡º)

A co do przewidywania zachowań, to możesz przypuszczać kiedy, strasznie mnie to przeraziło i rozkmina poszła swoją drogą.
Od tego czasu nienawidzę, pałam czystą nienawiścią na powtarzalność i schematy xD
  • Odpowiedz