Wpis z mikrobloga

@Bizancjum: Czemu zakładasz, że ,,teraz aktorzy muszą być kolorowi bo inaczej to rasizm”? Aktorzy zazwyczaj dostają rolę po wygraniu castingu. Czarni aktorzy i aktorki istnieją i będą występować w filmach i serialach czy tego chcesz czy nie
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: Czarny aktor odtwarzający rolę postaci, która jest biała to nieporozumienie i komedia. Ja rozumiem, że może zaistnieć wszelka wizja artystyczna (np. opowieść o III Rzeszy gdzie dla beki wszyscy będą czarni), natomiast postrzeganie takich produkcji jako nie-awangardowej już wskazuje na pewien ubytek w głowie.

To tak samo jakby w filmie biograficznym o Michaelu Jordanie główną rolę dostał biały karzeł, albo gdyby właśnie w Wakandzie połowę populacji subsaharyjskiej Afryki wersji sci-fi
  • Odpowiedz
@Bizancjum:

Czarny aktor odtwarzający rolę postaci, która jest biała to nieporozumienie i komedia

Tak, bo syrenkę z bajki, albo postać z komiksu zagra czarna aktorka. Straszne.
To nie są postacie historyczne tylko wymyślone persony, które każdy w swojej adaptacji może odtwarzać jak chce
  • Odpowiedz
  • 6
@Bizancjum rzecz w tym, że film biograficzny z białym MJ byłby kłamstwem za to czarna Arielka kłamstwem już być nie może, bo to jest postać fikcyjna a do tego nie ma żadnego znaczenia kolor jej skóry. Oczywiście nie mówię,że nie robią takich głupot jak murzyni w średniowiecznej Anglii czy notoryczna w Netflixie nadreprezentacja różnych mniejszości, ale też nie generalizujmy
  • Odpowiedz
To nie są postacie historyczne tylko wymyślone persony

Arielka kłamstwem już być nie może, bo to jest postać fikcyjna (...)


@zjadlbym_kebaba: @Tasde: Są to postacie fikcyjne, które zostały wymyślone i zyskały popularność jako białe i funkcjonują fabularnie w świecie białego człowieka. Jakby nakręcili film z czarnymi Tristanem i Izoldą to też byś pewnie to usprawiedliwiał tym, że po prostu czarny wygrał kasting, a nie dlatego, że producenci wdrażają swoją #!$%@?ą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fadeimageone: bawi mnie ból dupy spowodowany tym, że jakaś fantastyczna postać będzie grana, przez kogoś, kto nie pasuje do opisu tej postaci. Ale śmiechłem więc plus
  • Odpowiedz