Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ostrzegam przed przejściem do Orange Flex z oferty Orange na kartę lub abonamentu bez wcześniejszego zastanowienia się.
Nie ma możliwości powrotu do wcześniejszej oferty, wg Orange najlepiej zrezygnować z obecnego numeru i kupić nowy starter.
Albo przenieść numer do innego operatora i z powrotem.

Nie mówię, że oferta jest zła (choć jak zawsze mogłaby być lepsza) i odradzam wyboru, ale warto się dobrze zastanowić.


#orange #orangeflex #afera #oszukujo #niewiemjaktootagowac
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuba130000: orange zatrudnia idiotow w it, a podobno na flex kupili oosbna platformę bilingowa. Pewnie w tym problem. Zmień sieć i wróć jeśli Ci zależy. Ale pamiętaj by to zrobić przed końcem okresu.
Jak skończy się okres, to numer będzie nieaktywny, więc go nie przeniesiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oferta jest pułapka.
Nie przenos do play ani wirtualnych play, jeśli zamierzasz wrócić. Często są problemy po przeniesieniu
  • Odpowiedz
@Clear: znaczy ja na razie zostaję przy Flexie, ale ciekawilo mnie jak wygląda migracja powrotna do oferty na kartę - i tu placek bo takowa nie istnieje :P
No oferta jest pułapką dlatego napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuba130000: jasne, ale w razie czego pamiętaj by nie iść do play jeśli zamierzasz wrócić do orange. Szkoda nerwów. :)

Może by cie błąd ominął, ale po co ryzykować
  • Odpowiedz
@Clear: z ciekawości zapytam - jakie są przeboje?
Bo kiedyś, właściwie to jakiś rok temu przenosiłem numer z Virgin (wirtualny od Play) i problemów w sumie nie miałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuba130000: ps. O pułapce pisałem też w kontekście ewentualnego przeniesienia. Zgodnie z regulaminem, jak kończy się okres rozliczeniowy, Orange blokuje połączenia w obie strony. Także przychodzące. A to uniemożliwia przeniesienie numeru i jest chyba największą pułapka oferty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuba130000: dość często są problemy z połączeniami / sms z play po przeniesieniu. To się zdarza u każdego operatora, ale u p4 znacznie częściej. Problem zwykle ustępuje po 24h,ale...w play czasami (znacznie częściej niż u innych) nie ustępuje samoczynnie i trzeba czekać na rozwiązanie. Nie daj boże jak dostajesz sms autoryzacyjne z banku i to one nie chcą dojść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Clear: o kurde, a to ci heca. Nie czytałem regulaminu, ale chyba warto, może znajdzie się więcej kruczków.
Gdzieś czytałem, że po wyłączeniu planu subskrypcji będą utrzymywać numer przez 6 miesięcy. Logicznym byłoby, gdyby działały wtedy przychodzące.. No ale..
  • Odpowiedz
@kuba130000 bez spiny mogłam opłacić kolejny miesiąc i w między czasie przenieść numer do konkurencji ale podziękowałam, bo jednak "bez zobowiązań" i "możesz zrezygnować w każdej chwili" ale już tak nie podają od razu tego, co się stanie z numerem po rezygnacji. Wiadomo regulamin, ale kto go czyta?
  • Odpowiedz
@wachlarz149: co do zasięgu to Orange jak każda sieć, są miejsca, gdzie zasięg jest gorszy ale nigdzie nie miałem problemu z rozmowami. Swego czasu przeniosłem się do Orange właśnie ze względu na problemy z zasięgiem w Playu.
Co do samego Flex'a to jest okej, chociaż cenowo nie wychodzi najtaniej, bo są tańsze usługi. Jak dla mnie spoko.
  • Odpowiedz