Wpis z mikrobloga

jaką w miare tanią maszyne do szycia wybrać na początek?


@Cwelohik: Taki Silvercrest z Lidla nie jest zły. Kupiłem go, bo nie miałem pod ręką swojego starego Łucznika i dobrze szyje. Z OLXem może być różnie, bo albo kupisz perłę, albo rozregulowaną maszynę z ukrytymi kosztami regulacji. Niemniej jak masz czas i możliwość przetestowania, to polecam stare Łuczniki. Taki model 884 to bajeczka.

W jakie rzeczy warto zapopatrzyć się w pasmanterii
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cwelohik: jaki masz budżet?

Na sam początek to mozesz kupić maszynę mini na allegro - poniżej stówy. Poucz się obsługi zobacz czy w ogóle Ci to podpasuje i czy dasz radę

Później kupisz maszynę, owerloka, druga maszyne, trzecia, drugiego owerloka itd :p
Ta maszyna od Silvercresta jest jeszcze dostępna? A jak tak to jaki koszt?


@Cwelohik: Trzy stówki mnie kosztowała. Ona od kilku lat ukazuje się niespodziewanie w Lidlach, ale może jak nie stąd, to znajdziesz podobny plastikowy model w tych pieniądzach. Może jakiś tani chiński Łucznik też będzie okej?

Budżet nie za duży z takiego powodu, że mam 17 lat i wiadomo - lepiej wydać mniej niż więcej


@Cwelohik: Mimo to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lipwig: akurat ludzie sobie chwalą te mini z allegro

Ja zbieram na Singera heavy duty

I teraz pytanie - czy warto dopłacać za wersję która ma więcej ściegow? Jest różnica między 600 800 i 1000
Im droższa tym więcej ściegow
I teraz pytanie - czy warto dopłacać za wersję która ma więcej ściegow?


@xXx_perun_xXx: Zależy ile typów tkanin używasz. Raz musiałem użyć maszyny znajomej, bo moja nie miała takiej bzdury jak ściegu do tkanin rozciągliwych. ( ͡° ʖ̯ ͡°)