Wpis z mikrobloga

@cytmirka: Najgorsi są ci, którzy sobie zapominają wyłączyć kierunku po skręcie w prawo, i jeśli chcesz wyjechać z podporządkowanej, która jest tuż za takim skrętem, możesz się nieźle naciąć.

Obok nich, są też ci, którzy nie używają kierunku przy zjeździe z ronda, i czekasz jak głupi, kiedy 10 samochodów pod rząd zjeżdża, a Ty nie wiesz, czy przed jedenastego możesz wyjechać (bo też zjedzie), czy jednak nie.
@cytmirka: Najgorsi są tacy co jadą z 60-70, na zakręcie 90 stopni z drogi głównej hamują bardzo gwałtownie, praktycznie do 0 i dopiero dają kierunkowskaz. Jak są takimi demonami prędkości, że jadą 60-70 na 40 to czemu nie mogą wjechać w ten zakręt z prędkością 20-30, a nie hamować prawie do 0?
@r4do5: nie wiedziałeś że 3/4 kierowców umie tylko wciskać pedał gazu? ja u siebie mam ze 3-4 takie zakręty/slalomy gdzie jest odsiew idiotów którzy siedzą na zderzaku. Do zakrętów #!$%@? w gaz a przed zakrętem strach puścić gaz i zredukować i normalnie jechać, tylko z 60 do 20
@cytmirka: W sensie że jakby był już wcześniej ten kierunkowskaz to mógłbyś wyjechać z podporządkowanej? A wiesz, że jakby nie skręcił, miał kierunkowskaz włączony i spowodujesz kolizję to jest twoja wina? Wyjeżdzasz jak widzisz, że auto skręca/zwalnia a nie jak widzisz kierunkowskaz
@janekplaskacz: w Krakowie jest pare takich skrzyżowań:
https://www.google.com/maps/@50.0685955,20.0529369,3a,75y,277.18h,77.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sg-aw8xKO7ihpSL2M-2u7QA!2e0!7i13312!8i6656
Zazwyczaj najpierw włącza się zielone do jazdy na wprost a dopiero po jakimś czasie do skrętu w lewo. I przeważnie jak ktoś skręca w lewo to stoi od razu z kierunkiem, tak żeby z tylu wiedzieli, że muszą się ustawić na prawym, żeby nie stać.

Ale zdarzają się oczywiście tacy co stają na lewym bez kierunku, włączają się światła do jazdy na wprost
@cytmirka: A no to prawda, to #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu przypomniał mi się odcinek drogówki na tvn turbo gdzie typek na podporządkowanej wymusił pierwszeństwo i jego argumentacja była w stylu „nobo on miał migacz włączony i powinien był zjechać wcześniej”
@maad: Nie, na to akurat uważam bo już nieraz na głównej mi przed nosem przejechał ktoś z kierunkowskazem. Zreszta ja sama czasem wrzucam kierunkowskaz a się okazuje ze to nie w ta ulice mam jechać i szybko wyłączam i jadę dalej wiec ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Hans_Olo: Szczerze powiedziawszy. Wyprzedzanie przed skrętem ma sens dla wyprzedzającego. Wyobraź sobie, że robisz trasę 1000km w tą i z powrotem. masz po drodze 15 typów, którzy jadą wolniej "wleką się" i kilku z nich skręca w tym samym kierunku co ty. Mając możliwość bezpiecznego wyprzedzenia zawsze to zrobię, jeśli jadę w długą trasę bo na 1000km jestem w stanie zaoszczędzić z 2 godziny jak mam dobre tempo ( ͡°