Wpis z mikrobloga

W sumie to zrobiłem sobie prostą apkę WPF w celu odświeżenia c#, a także lepszego, praktycznego poznania EF, api, newtonsoft, mvvm, asynchroniczności a nie pomyślałem o tym jak fachowo powinno się przeskakiwać pomiędzy widokami. Dotychczas robiłem to do testów za pomocą grid.children. Jak to powinno się robić w mvvm? Jakieś słowa klucze, czego szukać? Miłego dnia wszystkim.
#csharp #dotnet
  • 6
@em_wi_pi: Z tego co siegam pamiecia w mvvm light jest locator jakis i on zmienia odpowiednio widok w zaleznosci od typu obiektu ktory aktualnie jest w kontekscie czy cos.
Pamietam tez ze ostylowanie czegokolwiek owocowalo tysiacami linii xamla nawet jesli to byl zwykly checkbox i potem przeszlismy na weba a teraz jest electron ktory juz dopełnił dzieła.

Anyhow zobacz mvvm light sobie bo on raczej prosty byl.
A i OnPropertyChanged Fody
@kubsle @nietrolluje
czytałem o np. Prism ale do apki pisałem wszystko sam. Przeczytałem opinię, że lepiej jest na prostej apce napisać bez frameworka, dopiero później go zastosować w większych projektach, żeby zobaczyć co tak naprawdę nam daje :p Więc nie używam frameworka.
To teraz pozostaje sobie zadań pytanie, czy to co zrobiłem olać i zacząć się uczyć Prisma/Lighta (btw, dużo mogłoby być zmian, jeśli mam apkę ładnie podzieloną w zgodzie z mvvm?)
@em_wi_pi: Jak nie uzywasz frameworka to zycze powodzenia ze swoim 'wlasnym'. A i pytania i odpowiedzi bedziesz musial zadawać i udzielać sobie sam. Taki urok "lepiej samemu hehe napisać bazy danych to sie wie potem o co cho" :D

Prisma widzialem raz w akcji i to mi pachnie już taką enterprajsową kobyłką, wymaga już pewnej struktury stwojej.
Mvvm light zakladam, ze mozesz wszyć rach-ciach.