Wpis z mikrobloga

#kolej #praca
Hej. Mam opcje pracowac na kolei.
1. Jak wygladaja zarobki na poczatku?
2. Kolega, który mi to zalatwia, powiedzial, ze do 3 lat powinienem zrobic kurs na maszyniste ( CLT LOGISTICS). Oni opłacają. Czy po np 4 lub 5 latach zdobede doswiadczenie, ktore pozwoli mi wybieraz prace u dobrych przewoźników w kraju i poza granicami?
3 to prawda ze pracuje sie czasami 2 tyg w miesiacu a pensja nie jest mniejsza?
  • 4
@tarzan_szczepan: Pracuje w PLK co prawda, ale 2 lata jeździsz jaki praktykant potem sam dopiero. Musisz wyrobić sobie znajomość szlaku bo nie pojedziesz. Uprawnienia na różne towary. I u prywaciarza jesteś ciągany na telefon i masz się stawić przejąć pociąg. Do tego jesteś człowiekiem orkiestra. Zrobią Ci kurs rewidenta i nie pamietam co jeszcze i jak jesteś na szlaku jesteś sam. Jak się coś popsuje masz naprawić. Co do kasy na
@tarzan_szczepan: 1. Kwestia do dogadania na rozmowie w zależności od spółki ale na szkoleniu nie mają z ciebie korzyści więc więcej jak 2700 podstawy +3/4 stówek z nadgodzin się nie spodziewaj.
2. Jak odrobisz lojalkę (przeważnie 2 lata) to możesz odejść i przyjmnie cię każda spółka bo już masz świadectwo maszynisty także nie muszą cię szkolić (jedynie na tabor 80h). Ale wydaje mi się że CTL z towarowych spółek jest jednym