Wpis z mikrobloga

@jezyk123: nie spotkałem się z innymi blokadami niż właśnie te "lock in" plastikowe. Pamiętaj że metalowa blokadka będzie więcej ważyć i nie jestem przekonany czy w warunkach gdzie masz takie wibracje i wstrząsy że zwykła RJtka Ci wypada chcesz obciążać dodatkowo port w ten sposób ;)
Doraźnie zawsze możesz wywinąć kapturek tak żeby podpierał języczek, albo owinąć końcówkę taśmą żeby go podpierało.
@jezyk123: @NyanNyan: o, no to też jest pomysł - generalnie ogólnie być może samo zaciśnięcie nowej, nie wyrobionej końcówki by pomogło? Pomysł z ekranowanym wtykiem jest OK, tylko najlepiej poszukaj "normalnego" pod piątą kategorię, bo jak weźmiesz taki z separatorem na AWG23 (grubsze żyłki) to się będziesz wkurzał :D
@NyanNyan mam już wzmocnione przewody do zastosowania w przemyśle, nie metalowe. Pomysł dobry ale bardzo kosztowny. Na jednej maszynie mam 30-40 przewodów a maszyn kilkadziesiąt . Dlatego potrzebuje jakiegoś taniego plastikowego klipsa, gdzie mógłbym kupić ich kilkaset i nie wydać milionów.
@Odczuwam_Dysonans: Mówiąc wprost - "wyruchane" końcówki (bądź kiepskiej jakości) mają tendencje do wypadania, bo "języczki" trzymające je na miejscu są wykonane z cienkiego, lichego plastiku. Zaciśnięcie nowej może pomóc, ale jak chcesz mieć rozwiązanie "na mur-beton", to zalecam ekranowane. Mają tę zaletę, że możesz cienkim śrubokrętem je podgiąć i jak je wciśniesz siłą w gniazdo, to ciężko je będzie później stamtąd wyszarpać, a wyjść same, to nigdy nie wyjdą.

@jezyk123: