Wpis z mikrobloga

@mirko_efekt: kurła aż 100? myślałam że 50 załatwi sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio to sprawa jest bardziej skomplikowana bo jest to moje drugie wezwanie w ciagu miesiąca. Nie miałam gdzie parkować przez miesiąc (szukałam miejsca do wynajęcia ale to nie takie od ręki, teraz juz mam) i w tym czasie dostałam dwa wezwania. Za pierwszym razem pouczenie a teraz nie wiem, czy nie dowalą
trzeba było się odrazu stawić, złożyć wyjaśnienia, przeprosić - za każde wykroczenie można pouczyć, skąd wy bierzecie te kwoty... teraz pewnie przyszło wezwanie na przesłuchanie do wniosku o ukaranie
@kwiati: To jest tylko 100zł i 1 pkt karny. Chyba da się przeżyć. I nie idź do sądu, bo wyjdzie drożej (koszty sądowe). Jak przyjdziesz do komendy i przyznasz się, że to byłaś Ty to mogą dać Ci kwit i go przyjmij. Chyba, że nie chcesz tego 1 pkt karnego, ale wtedy płacisz 300zł
@kwiati: @ApfelXDD: W zasadzie można pouczać w nieskończoność lub nawet stosować rozmowę wychowawczą, ale to żadna metoda wychowawcza. Mogli nawet od razu nie pouczać tylko za pierwszym razem zrobić wniosek o ukaranie do sądu