Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim,

mam csv ponad 4 miliony wpisów. Potrzebuje export do xlsx. Excel 2016. Oczywiście się wywala, bo nie potrafi tyle wyświetlić. Jakieś pomysły ? można wczytać przez 'load to..' czy cuś, ale jak potem to wszystko wyexportowwać do innego formatu ? Da się, bo to zrobiłem miesiąc temu, ale nie pamiętam jak :( 4h mi to zajęło. Z góry dzięki!
#excel
  • 14
  • Odpowiedz
@Lasland:
Załaduj do modelu danych -- u mnie Excel 32bit daje radę wciągnąć tak około 16 milionów rekordów, zanim stwierdzi, że out of ram.
Potem możesz to sobie obrobić w Power Query, Power Pivot albo po prostu tabelą przestawną pobierającej dane z modelu danych.
  • Odpowiedz
Nie mogę dzielić. Musi być w jednym pliku, bo potem musi być wrzucone jako jeden plik do dalszego przetwarzanie. Nie musi być excel - cel jest jeden, zrobić xlsx z csv. @Polinik do tego doszedłem, ale nie mam pojęcia co dalej zrobić, żeby to zapisać w innym formacie. Dokładnie ten sam wsad bez zmian. Potrzebuje step-by-step niestety :/ PS: Dzięki wszystkim za odpowiedź!
  • Odpowiedz
@Lasland: kilka arkuszy to dalej jeden plik. Excel nie przerobi więcej nie do tego jest stworzony. Dziwne, że plik excela ma byc dalej obrabiany a nie csv. Coś źle przemyślane jest..
  • Odpowiedz
@Polinik chcę wyeksportować Z csv do xlsx. @cohones Bardzo źle, ale nie mam wpływu. Muszę mieć jeden plik bo konwersji. @o3zmc Jak dam wczytywanie z tekstu, to i tak będzie komunikat, że za dużo wierszy i wyświetli mi około miliona, więc jak dam "Zapisz jako.." to mi w nowym formacie zapisze tylko te trochę ponad milion wpisów, które się wczytały do tabeli :/
  • Odpowiedz
@Lasland: limit wierszy w xlsx to coś lekko ponad 1 milion, wiec nie da się
do czego to potrzebujesz? bo te dane da sie obrobić inaczej (model danych - tak jak Ci napisali)
  • Odpowiedz
@Uri_ masz rację, sam excel mi to podpowiedział. Tylko jak włączę model danych, to ok, są w pamięci, ale.. co dalej ? Potrzebuje krok po kroku co dalej. Widzę te dane, że są wczytane, ale pojęcia bladego nie mam jak je zapisać, tylko w innym formacie. Nie potrzebuje robić żadnych zmian na nich tylko save as albo export to
  • Odpowiedz
@Lasland: Ja też nie rozumiem... Masz dane w csv i ładujesz je do excela, żeby wyeksportować do csv? Gdzie sens, gdzie logika? Jeżeli potrzebujesz te 4 mln rekordów jakoś wstępnie przetworzyć, to użyj accessa, excel w takim wypadku nie jest najlepszym narzędziem.
Ewentualnie tutaj znajdziesz kilka pomysłów, może któryś będzie odpowiedni dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@DwaNiedzwiedzie Dzięki za linka, przejrzę. Ale skąd piszecie, że z csv do csv ? Pierwsze moje zdanie brzmi: "..Potrzebuje export do xlsx..". Tak, z csv do csv było by bez sensu. Ale nigdzie o tym nie pisałem.
  • Odpowiedz
Ale skąd piszecie, że z csv do csv ?


@Lasland: Stąd:

ale jak potem to wszystko wyexportowwać do innego formatu ?

więc jak dam "Zapisz jako.." to mi w nowym formacie zapisze tylko te trochę ponad milion


@Lasland: Do czego jest Ci w ogóle potrzebny w całej tej tajemniczej operacji excel?

A mógłbyś bardziej szczegółowo napisać o takim eksporcie via access ?


@Lasland: Noo... Podłączasz/importujesz źródłowy csv, obrabiasz kwerendami
  • Odpowiedz