Wpis z mikrobloga

@spetz: O to ja za kilka lat. Tylko że ja wolny czas to muzyka+siłka a nie programowanie+siłka, więc 30k i mvp nie będzie xD A praca też .net.
btw trochę głupie pytanie: natural? kreatyna i białko?
@spetz: gratz:D korzystasz z Dappera? Jeżeli tak to w przypadku metody w której musisz zrobic inserta do paru tabel (zapis jakieś encji podzielonej na pare tabel) robisz transakcje i wywołujesz w niej inserty(liczba callow do bazy wtedy równa liczbie insertów się robi) z różnych repo czy robisz procedurę składowana(1 call do bazy) która takie inserty zrob i wywołujesz ja z repo? Dzięki za odpowiedz Panie mvp xD
@lalalajp2_-: wszystko się może jeszcze zmienić, kreatyna, białko i inne dodatki, czy naturalne to nie mnie oceniać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@glupiazielonka: nie pracuję za bardzo z bazami SQL (aktualnie) ale Dappera bardzo lubię (zwłaszcza, że EF Core jest dość niedorozwinięty). W przypadku który opisałeś pojedyncze repozytorium powinno dbać o spójność agregatu tzn. że jeżeli np. masz model typu Order, a jego wewnętrzne składowe (OrderItem czy
@spetz: To może inny przypadek, będzie wdzięczny ze wskazówkę :) Na ekranie masz listę zamówień (każde ma przykładowo pole kwota) jakieś oferty. Możesz kwotę zamówień edytować, usuwać lub dodawać nowe zamówienia. I teraz naciskając SAVE trzeba to utrwalić w bazie, w takim przypadku zrobiłbyś transakcje i np. 5 insertow, 3 update, 2 delete czy zrobił procedurę która to obsługuje? W tym przykładzie np wychodzi 9 calli do bazy vs 1 call
@glupiazielonka: to wszystko zależy od tego, czy masz system, w którym spodziewasz się np. wysokiej wydajności jeśli chodzi o zapisy (bardzo duża ilość zapytań na sekundę etc.) - jeżeli tak jest, to wtedy stosujesz wszelkiego rodzaju techniki optymalizacyjne aby mieć jak najlepszy "performance" (włącznie z wykonaniem stored procedure na poziomie bazy danych), a jeżeli nie (co jest zazwyczaj typową odpowiedzią), to dużo lepiej będzie zrobić pojedynczą transakcję z poziomu kodu, bo
@bacteria: dzięki, co do tutoriali to niestety nie mam do nich dostępu na zasadzie generowania kodów z dostępem za darmo, nie jest to moja platforma, inna, sprawa, że mają już troche czasu, a i tak 2 największe kursy są na YT tzn. "Becoming a software developer" oraz "Distributed .NET Core" :).