Wpis z mikrobloga

@FantaZy: Delegacja, ale będzie i biuro. Od roku robimy dla pewnej firmy soft i tak udało się zdobyć 'przyczółek'. Teraz pojechałem bo mamy deploy, ale również chcę im pokazać/sprzedać automatyzacje testów
  • Odpowiedz
@irezwi: I tak i nie. Głównie proponuje rozwiązania, metodologie, opracowuje dla nich testy przez które przechodzą ich business userzy. Ja od testowania mam ludzi pod sobą. Dbam o dokumentację projektową, robię wyceny, work ordery, planuje budżety na testy. W projekcie jestem leadem, więc tak jak pisałem, mniej mam wspólnego z testami niż 'tester'
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ddzwon: @asap_srasap: no ja właśnie QA odbieram jako osobę z szerszym spektrum odpowiedzialności niż normalnego testera, który odpowiada tylko za pisanie testów, ale wiem, że w niektórych korpo używają QA zamiennie z testerem
  • Odpowiedz
  • 0
@irezwi spoko, rozumiem. No tak jak napisałem, od testów mam testerów. Oni nie rozbijają epica na storki, nie zakładają struktury testów, nie proponują klientowi flow testów czy nie przedstawiają klientowi metryk. Dlatego ja rozgraniczam QA od testera
  • Odpowiedz
@Scaab: na b2b jestem, więc różnie, ale ostatnio przebiłem 15k netto, ale bywa też 12k, 13k i z 10k się trafiło. Oczywiście netto. Zależy jak bardzo chce mi się pracować i co akurat się dzieje w projekcie
  • Odpowiedz