Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest, że Regio > 2 klasa Intercity zarówno pod kątem komfortu jazdy jak i ceny? Zawsze jak jadę Intercity to siedzę skulony pośród tych wszystkich Grażyn i Januszy (oczywiście przepoconych, bo nie ma klimatyzacji), ledwo dając radę wyciągnąć rękę, żeby trzymać telefon. Już chyba lepiej stać na korytarzu niż się męczyć w takich warunkach. W przedziale nie ma nawet gniazdek, ale może to lepiej, bo tylko ciśnienie by mi skoczyło przez to, że w tym tłumie bym się do żadnego nie dopchał.

A w Regio? Prawie zawsze gniazdka, klimatyzacja, miła obsługa no i cena lepsza.

#podroze #pkp #zalesie
  • 8
  • Odpowiedz
  • 4
@Storkeus to zależy od województwa. U mnie jezsza jako regio stare en57. A IC to nazwa kategorii pociągu firmy Intercity z klimatyzacja i gniazdkami.
  • Odpowiedz
@Storkeus zależy jakie regio trafisz. Tabor jest różny ale fakt... zmieniło się sporo. A co do IC to musisz mieć świadomość że to co opisujesz to TLK A nie IC. TLK to standard taki jak odpisałeś właśnie czyli jeszcze mogą być przedziały 8 osób bez klimy i gniazdek ale PKP IC idzie w kierunku likwidacji tego standardu. Jak masz możliwość to kupuj sobie przejazdy IC bo to ta sama kwota co TLK
  • Odpowiedz
@Storkeus 2 klasa Intercity to już duża różnica. Ale przejazdy są opisywane jako IC(TLK).
2 klasa IC to jest sztosik obecnie - nowe wagony, świeżo, czysto, komfortowo.
Przejazd druga klasa IC(TLK) a nawet i 1 klasa to koszmar ale co zrobić. Czasem trzeba i takimi jechać.

Uwierz że jak w lokomotywie nie ma klimy to jest gorzej niż z jakimkolwiek wagonie TLK xd
  • Odpowiedz
@Pociongowy: Ok, przepraszam za trochę niesprawiedliwą generalizację, to przez trudne warunki jazdy XD. Widocznie miałem pecha zawsze wybierać TLK (czasem chyba był też stary tabor ze względu na problemy techniczne)
  • Odpowiedz
@Storkeus nie przepraszaj xd

Po prostu tłumacze różnicę na przyszlosc żeby i Tobie lepiej się żyło Mireczku ;)

Jeśli planujesz podróż to sa strony które pokazują Ci zestawienie konkretnych pociągów. Jakie są wagony itd więc też możesz podejrzeć czy szykować się na mordengę czy może poświęcić się, jechać godzinę wcześniej ale komfortowo ;)
  • Odpowiedz