Wpis z mikrobloga

Jeżeli pracuje w restauracji i jestem kelnerem weganinem i stwierdzę że nie będę podawać dań z mięsem klientom ponieważ jest to sprzeczne z moimi własnymi przekonaniami, PAMIĘTAJCIE według #4konserwy mój pracodawca NIE ma prawa mnie zwolnić. HONK HONK

#neuropa #bekazprawakow #heheszki #rakcontent #praca #prawo
saakaszi - Jeżeli pracuje w restauracji i jestem kelnerem weganinem i stwierdzę że ni...

źródło: comment_PiPNq4LsWe7ELrVJI0A5X88hlmuRAkur.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prnppp: Przecież nikt go do tego nie zmuszał, według użytkownika @Kagerus, który jest pracownikiem IKEA, akcja była dobrowolna, ktoś nie chciał brać udziału, to po prostu ignorował.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Jeżeli pracujesz w restauracji która serwuje dania mięsne to wiesz gdzie idziesz i na co się godzisz, jeżeli twoją misją życiową jest sprzedawanie tapczanów to możesz nie chcieć promować LGBT. To chyba logiczne?
  • Odpowiedz
@saakaszi: Panie to tak nie działa, jak weganin to pewnie lewak i pracodawca ma pełne prawo cię wywalić. Ale jakbyś był gorliwym katolikiem i stwierdził że nie będziesz podawać dań z mięsem w piątki to uuu... prześladują chrześcijan.
  • Odpowiedz
@Bezglutenu: A ten pracownik w jaki sposób miał być niby zmuszony do propagowania jakiejś ideologii? Poza tym jeśli firma chce zdobyć jakiś target odbiorców, a pracownik miałby jej w tym przeszkadzać czyli działać na jej niekorzyść, to chyba też firma powinna mieć możliwość pozbyć się pracownika.
  • Odpowiedz
firma bawi sie w propagande ideologiczną i zmusza do tego pracowników


@Bezglutenu: 1. 2. Skąd wiesz, że zmusza? Niektórzy twierdzą, że akcja była dobrowolna, a pracownik sam zaczął nawracać niewiernych.
3. Jeśli go pobili to powinien iść na policje w sprawie o pobicie.
4. No może jest i co z tego? Zmusza kogoś do gejowskiego seksu?
  • Odpowiedz
@saakaszi: Porównanie totalnie z du.y nie wiem co za cymbały to plusują xD. Jeśli pracujesz w restauracji to twoim zadaniem jest podawanie/przygotowanie jedzenia. Typ pracował w salonie meblowym sprzedając meble, a nie jakieś nowomodne ideologie więc mógł się nieco zdziwić.

  • Odpowiedz