Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" dobry kosmiczny SF w konwekcji militarnego kina akcji, z Kurtem Russelem i Jasonem Scottem Lee w rolach głównych.

"Galaktyczny wojownik" aka "Żołnierz przyszłości".

Zarys fabuły.
Po odniesieniu ciężkich ran w pojedynku z przedstawicielem nowej generacji super żołnierzy sierżant Todd zostaje wyrzucony na wysypisko śmieci na obcej planecie, gdzie przygarnia go grupa rozbitków.

Opis.

Kurt Russel wciela się w postać Todda, człowieka od dzieciństwa "hodowanego" na żołnierza. Todd jest profesjonalistą, weteranem wielu kosmicznych wojen, najlepszym z najlepszych.

Mimo to rząd postanowił "wyprodukować" nowych żołnierzy, ludzi zmodyfikowanych i przystosowanych genetycznie do walki.

Końcowym sprawdzianem jest pojedynek dowódcy super-żołnierzy, w którym Caine (Jason Scott Lee) bezsprzecznie pokonuje Todda. Pokonany żołnierz zostaje wyrzucony z kosmicznego frachtowca na planecie-śmietnisku, gdzie lądują niepotrzebne maszyny i urzadzenia z reszty ludzkich planet.

Rannego żołnierza znajdują i ratują ludzie żyjący w tych technologicznych śmieciach.

Todd stopniowo powraca do zdrowia, ucząc się jednocześnie obcego dla niego codziennego życia poza polem bitwy.

Zaprzyjaźnia się z tubylcami i żyje sobie spokojnie na uboczu.

Wszystko zmienia się, gdy na planetę przybywa odział super-żołnierzy Caina, który w ramach ćwiczeń ma spacyfikować wysypisko, zabijając wszystkich ludzi.

Czy doświadczenie Todda przeważy nad genetycznymi usprawnieniami napastników, pozwalając mu ocalić jego nowych towarzyszy ?


Zwiastun.
Strona Filmweb.
Cały film on-line z lektorem (Cda, 1080p).

Prawie setkę poprzednich (a także kolejne) proponowane filmy znajdziecie pod moim tagiem ⇨ #zlotaeravhs.

#scifi #filmnawieczor #akcja #gimbynieznajo #lata90

Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" dobry kos...

źródło: comment_p6U0JAOvAPEigzsPxbaWSeAMh51g0sLH.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Eskeel:
Dzięki ;)
Nie "polowałem" na kolor, ale miło go jednak mieć ;)
Myślę, że znalazłem swoje "filmowe" miejsce na Wykopie, choć ciągle miom matecznikiem jest... Filmweb. :P
Niemniej obecnie jest tam na Forum prawie "martwy" sezon, za to tutaj nie brak filmomaniaków :-)
  • Odpowiedz
@lewymaro:

Są teorie że ten film dzieje się w tym samym uniwersum co Blade Runner.


Akurat o tym nie słyszałem, ale patrząc na stylistykę, i rządowo-korporacyjny "świat" mogłoby i tak być ;)
  • Odpowiedz
@Montago: I pomyśleć, że za dzieciaka to tego typu dzieła się wypożyczało po 4 naraz i łykało w ciągu jednego dnia.
Wytrzymałem całe 6 minut i 40 sekund. Nope. Nikt mi ich już nie zwróci (o kosztach leczenia nie wspominając)
  • Odpowiedz