Wpis z mikrobloga

@Shegis: leżą znowu na ebayu po $90, ale fakt, coś było z produkcją i skoczyły swego czasu dużo wyżej

@Coba: za kilka dni będę mógł wrzucić porównanie z sarb033, bo imo ta 5 gdyby nie to logo na tarczy to byłaby świetną alternatywą. Btw zauważyłeś jakieś benefity z wersji J SKXa?
  • Odpowiedz
@Coba: Ehh, gdyby nie ta 5. Typowy Seikacz do dopełniania kolekcji jako zegarek do tyrania, którego nie ściągasz do żadnych aktywności (poza pływaniem, bo pewnie wr50) :D
Podoba mi się bardzo, kiedyś go chciałem, ale muszę rozważniej myśleć nad sposobem kolekcjonowania :D
  • Odpowiedz
@Jarczur: Dla mnie jest, może dlatego, że podobny jest do zegarków z serii SEIKO PRESAGE, takich jak; SARB i SARX ;)

@Shegis: Oficjalnie taki sam temat jak z tymi SKX'ami niby w 2016 roku zakończyli a mimo to dalej można kupić nówki w magazynach (osobiście posiadam SKX ref 86xxxx; czerwiec 2018 albo 2008 a w to już wątpię, aby leżał tak długo) na CW cały czas są nówki na stanie, także klepią je cały czas a na forach ktoś ploty rozsiewa. Teraz sprawa z SNKL23, tu może być rzeczywiście koniec produkcji. Oczywiście zdarzają się nówki na sklepach ale to są rzuty 1-2 sztuk raz na miesiąc/dwa/trzy, nawet używki ciężko dostać. Odpowiadając na pytanie; Tak zakończyli produkcję.

@xDrope: Super, wrzuć zdjęcia z porównania i daj znać, też mi się podoba SARB033 :)
Co do drugiego pytania, to na pewno większe przyłożenie do kontroli jakości, indeksy na tarczy idealnie zgrywają się z podziałką sekundnika co nie zawsze było takie idealne w wersji K, oczywiście w internecie znajdziesz wersje J z taką wadą, bo to nadal weryfikują ludzie a nie roboty, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tej wady jest znacznie mniejsze niż w wersji K, a tego się bałem. Co do bezela i jego zgrania z podziałką wada jest obecna i wersji K i J, dwuklik idealnie słychać w punkt na podziałce, ale gdy już przeskoczy wyczuwalny jest minimalny luz, czuć i widać że bezel ma możliwość ruchu i potrafi się cofnąć. To mnie
Coba - @Jarczur: Dla mnie jest, może dlatego, że podobny jest do zegarków z serii SEI...

źródło: comment_aDDzTPRmGA2PfWRu8UxzHoZpP2AZAP41.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Coba: No ja akurat mam trochę łatwiej w tej kwestii, bo nawet jak coś mocno kusi to i tak odpuszczam tłumacząc sobie rozmiarem (staram się nie kupować niczego powyżej 40mm) a Kamasu wyglada naprawdę spoko :) a Kano niebieski w mniejszym rozmiarze to już dawno bym nosił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz