Wpis z mikrobloga

Zrobiłem w sobotę przelew blikiem za 5-6k zł za zakup na mediamarkt.
Okazało się, że przedmiotu nie mają i mi zwrócą kasę niezwłocznie.
Na PKO B.P pokazuje mi, że hajs aktualnie jest jeszcze zamrożony i do nich nie dotarł.

Kiedy do nich to dotrze i kiedy mi go oddadzą bo się już #!$%@?? XD

#mediamarkt #zakupy #pcmasterrace
  • 19
@Peterov jezeli srodki sa w blokadzie nalezy czekac, transakcja jest weryfikowana i w ciagu 7 czy 5 dni transakcja zostanie uznana za prawidlowa lub nie prawidlowa, jezeli zostanie uznana za prawidlowo wtedy oni ci musza hajs zwrocic, jezeli za nieprawidlowa (np jesli sklep zdazy odrzucic) to wtedy kasa z blokady od razu wraca do srodkow dostepnych
Przelew bankowy jest wysylany z twojego banku w dni robocze w trzech sesjach wychodzacych, adresat otrzymuje przelew w jego banku w dni robocze w sesjach przychodzacych
Jezeli cie dobrze zrozumialem to srodki masz w blokadzie, czyli musisz poczekac az wyjda z blokady i wtedy zobaczyc czy srodki sa na twoim koncie, jesli nie to kontaktowac sie ze sklepem
Co do blokady to zazwyczaj trwa krocej niz te 5, 7 dni, natomiast sa to maksymalne wartosci i gdyby to trwalo dluzej to mozesz zlozyc reklamacje w swoim banku
@Peterov wiadomosc mi sie nie wyswietla wiec napisze co masz robic, czekasz 5 dni roboczych na weryfikacje transakcji, maks 5 dni roboczych moze byc szybciej, po tym okresie albo hajs wroci na konto albo dzwonisz do sklepu po zwrot
@Peterov, blokada jest zakładana na okres 7 dni. W tym czasie Bank oczekuje na rozliczenie operacji. Jeśli w tym terminie rozliczenie nie zostanie przekazane, środki zostaną ponownie udostępnione na Twoim rachunku.
@Peterov, czas księgowania zależy od tego, czy kontrahent zaakceptuje tą płatność – Bank nie ma wpływu na termin w jakim płatność zostanie rozliczona.
Jeśli operacja została anulowana, to po 7 dniach blokada powinna wygasnąć, a operacja nie powinna się w ogóle rozliczyć na rachunku.
Jeśli jednak Bank otrzyma rozliczenie operacji, to dane transakcji zostaną umieszczona na historii rachunku, a kwota płatności obciąży Twój rachunek. W takiej sytuacji zwrot jest księgowany w