Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałabym kupić na prezent niespodziankę cajon, polecacie jakieś konkretne modele czy to raczej bez różnicy na czym się gra? Czym się kierować przy wyborze?
To będzie pierwszy taki instrument w kolekcji. Budżet do ok 300 zł posiadam, ale wiadomo lepiej wydać mniej niż więcej. ( ͜͡ʖ ͡€)

#cajon #muzyka #perkusja #perkusjonalia
  • 2
@koral_neyd: kupiłam sobie używanego cajona Meinl jc50lbnt. Nowy kosztuje kolo 300 złotych, uważam, że dla początkujących jest fajnym instrumentem :). Chciałam kupić strunowy, ale bałam się, że nie ogarnę tego na początku - i słusznie, sprężynowy na początek też wystarczy. Myślę, że mój cajon jest porządnie wykonany, ale następnym do kolekcji będzie taki od polskich producentów. Dlaczego? Bo nie robią masówki, wkładają w to serce, każdy instrument jest dopieszczony. Miałam przyjemność
@jestemkrolowafrancji dzięki za odpowiedź, zamówiłam Meinla za ok 350 w końcu gotowego, kolega mnie zachęcal do składanego samodzielnie, ale stwierdziłam że moje umiejętności manualne nie dadzą rady przy tym. To też nie będzie główny instrument raczej tak rekreacyjnie, także powinno być dobrze. Jeszcze raz dziękuję :)