Wpis z mikrobloga

@OSH1980: Znam paru rodzimowierców i oni jak najbardziej wierzą. Ja jestem agnostyczką, ale uwielbiam ten klimat i zwyczajnie lubię oglądać takie rzeczy, jeśli ktoś znalazł Boga w ten sposób to nie widzę powodu, czemu miałby on być gorszy niż inne sposoby czy inne religie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@spookyscaryskeleton: nie oceniam tego w kategoriach dobre/złe. Mnie to po prostu zastanawia. Beltaine nie różniło sie dla mnie wiele od typowej mszy katolickiej, miało niemal te same elementy, tylko odnoszono się do innych bogów. W ogóle pomieszanie kilku religii ( słowiańskiej, chyba celtyckiej, greckiej) to już dla mnie był kosmos. Spodziewałem się wyłącznie odniesień do Swarożyca, Świętowita itp.
  • Odpowiedz
@spookyscaryskeleton: ja z nim rozmawiałem, powiedział mi, że to jest zreformowane i dlatego tak to wygląda. Zgadzam się z Tobą: jeżeli ktoś przez to odnajdzie spokój, szczęście - to dobrze. Do mnie to nie trafia, dla mnie Bóg jest w postaci wszechobecnej energii, a nie jakiejś konkretnej postaci. Może się mylę, ale tak uważam.
  • Odpowiedz
@OSH1980: mnie osobiście śmieszy, że w przypadku politeizmu reakcje typu "Och, oni tak na poważnie?" są znacznie częstsze niż w przypadku monoteizmu. Zupełnie jakby ten drugi był jakąś wyższą formą duchowości :V

  • Odpowiedz
Do mnie to nie trafia, dla mnie Bóg jest w postaci wszechobecnej energii, a nie jakiejś konkretnej postaci.


@OSH1980: @spookyscaryskeleton: Też mam takie podejście, a przywoływane podczas rytuałów bóstwa utożsamiam jako symbol sił natury, nie jako odrębne wszechmocne byty. I co najlepsze nikt Ci za to nie ma za złe. Każdy może wierzyć w formę boskości taką jaką czuje, a liczy się to jakim człowiekiem jest i co niesie ze
  • Odpowiedz