Wpis z mikrobloga

2019 i dawanie #!$%@? o kolor skóry aktora odgrywającego postać w filmie.


@Dino_Drezno: Ale nie rozumiesz. To nie jest tak, że my chcielibyśmy ustawowo zakazać murzynom wyęstępów w filmach, po prostu niektórych razi obsadzenie takiej roli czarnoskórym, bo to jest najzwyczajniej w świecie bardzo nieudany casting. Tak samo jak do roli mięśniaka, bramkarza w klubie nicnym nie weźmiesz gościa 55 kg wagi, do roli greckiego herosa nie weźmiesz murzyna. Achilles
  • Odpowiedz
  • 0
@Wilczek03 no wow, czyli nie postarali sie jesli chodzi o realizm. Escobar w Narcos tez mial mowic po angielsku? Co innego Troja a co innego Czarnobyl. Wiec jak juz masz na cos narzekać to na to. Bardziej razi ten angielski niz gdyby pojawił sie jakis murzyn.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz to Ty nie rozumiesz. Mowa o postaci w filmie. Nie o Obamie, Lepperze czy papieżu Franciszku. Problem jest dokładnie taki sam jak niedawna drama z Ciri w Wiedzminie, gdzie sam Sapkowski wypowiedział się że to co wiemy o postaciach jest tylko bazą dla historii i podlega modyfikacji. Jeśli aktor zachwycił twórców tym jak odgrywa niezwyciężonego wojownika , to dlaczego kolor skóry ma powstrzymać go przed szansą na pokazanie tego publice?
  • Odpowiedz
@Dino_Drezno: bo w tym filmie będzie wyglądał nieprawdziwie. Jeśli aktor o wadze 55 kilo zachwycił twórców tym jak wczuwa się w wojownika sumo to czemu ma go nie zagrać? Bo sumo są grubi, proste.

@equilibrium_przegrywu: pokaż mi gdzie się odniosłem do jakiegoś Jezusa albo przestań mnie irracjonalnie wpisywać w jakaś grupę. Nie wiem co znaczy "wasza" w tym momencie.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz wszyscy, absolutnie wszyscy byli biali, podczas tego świetnie udokumentowanego, prawdziwego i co najważniejsze, sfotografowanego pod każdym kątem wydarzenia jakim jest wojna trojańska. You sure?
  • Odpowiedz
@Dino_Drezno: Tak, wszyscy grecy byli biali, pomimo Twojego ironizowania. To byłoby logistycznie niemożliwe w tamtych czasach, żeby Achilles był czarny, ponieważ Etiopowie nie osiedlali się w Grecji ani nie zawierali małżeństw z greckimi rodami królewskimi.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz ironizuję bo cały czas traktujesz wojnę trojańską jak wydarzenie historyczne gdy de facto takim nie jest. Twoje ciekawostki historyczne nie mają tu przełożenia. Jak wyszedł Król Artur Guya Ritchiego również twierdziłeś że tak nie było i tak nie można robić filmów?
  • Odpowiedz
ironizuję bo cały czas traktujesz wojnę trojańską jak wydarzenie historyczne gdy de facto takim nie jest.


@Dino_Drezno: Jest. Wypady zbrojne i kolonizacyjne Dorów na zachodni brzeg Anatolii to fakt, a sama legenda o wojnie trojańskiej powtarza sie też u Herodota, z tym że tam zamiast Parysa występuje imię Aleksander. Sama Troja została odkryta przez Schliemanna w 1873 roku, wcześniej uważano, że miasto jest tylko legendą. Dokumentacja archeologiczna potwierdza aktywność militarną
  • Odpowiedz
@Wergiliusz dobrze zatem że Twoja opinia jest dla mnie mało ważna :) jeszcze raz, powolutku - pokazanie tła historycznego które jest zgodne z MITYCZNYM konfliktem zbrojnym nie jest dowodem na to że miało miejsce takie wydarzenie jak wojna trojańska. A skoro przekraczamy tę cienką granice między fikcją a realiami historycznymi to ból dupy (bo ciężko to inaczej nazwać) jest kompletnie bezzasadny.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz https://www.google.com/amp/s/sport.interia.pl/aktualnosci-sportowe/newsamp-me-w-sumo-11-medali-polakow-w-tallinnie,nId,2951477?espv=1 ja chyba również skoro Sumo są grubi a Achilles był historycznie biały i absolutnie nic nie może tego zmienić. Nawet Twoja analogia działa przeciwko Tobie i mam nadzieję że kiedyś zdasz sobie sprawę że jesteś jedną z tych osób które pielęgnują w Polsce mentalny beton
  • Odpowiedz