Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam do zrobienia dach altanki na działce. Około 12m kwadratowych. Trzeba możliwie najniższym kosztem przykryć starą papę smołową. Rozmawiałem z sąsiadem co się tym zajmuje i wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie przykryć to folią, położyć drewniany szkielet i przykryć to metalową dachówką. Dach jednospadowy. On chce się tego podjąć, mówi, że to wszystko sobie podliczy i niebawem poda mi wstępne koszta. Ja chciałbym się Was zapytać, osób obeznanych w temacie jakiego rzędu kosztów mogę się spodziewać? Po prostu chcę mieć jakieś odniesienie do tego co on powie. Rozumiecie, nie wiem czy chłop mi nie krzyknie 8 tys. zł ja powiem ok, a ktoś z Was popukałby się w głowę w tym momencie i wie, że nie żałując nikomu pieniędzy za pracę i materiały spokojnie można zmieścić się w 4 tys. zł przy takim przedsięwzięciu.

#budownictwo #dom #budowadomu
  • 8
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: około 40-50 zł za mkw bez materiału. Koszt blachy to zależy, jak po taniości to do 20 zł coś dorwiesz. Łaty i kontrłaty to już grosze. Razem jakieś 1-1,5k z materiałem.
I nie daj się zrobić w baniaka. Żadna folia pod tę blachę. Jeśli papa jakoś mocno nie jest dziurawa i nie leci to ją zostaw jako izolacja, na to kontrłaty i łaty i blacha.
Robota prosta i jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: No niestety jest mocno dziurawa, była rok temu uszczelniana preparatem na którym jak byk było napisane, żeby nie łączyć z papą smołową, dziadek uparł się, że to jakieś fanaberie posmarował i załatwił nas tak, że weszło to w jakąś reakcję chemiczną i teraz jest czarny sufit, a na dachu pęknięcia i widać jak na dłoni, że tam wilgoć przechodzi. Dlatego ta folia to musi być na bank. Była rozważana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: No to jakbym ją wywalił to chyba już nie pieprzyłbym się z dachówką tylko lepiej byłoby kupić kilka rolek papy bitumicznej załatwić palnik i przykryć dach?
  • Odpowiedz