Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was przeprowadzał swój dobytek:

1) Do Szwajcarii? Obecnie pozostawiłem w Polsce rzeczy na 1/3 busa. Ile może kosztować taka przeprowadzka?
2) Ze Szwajcarii do Polski? W przyszłości rozważam powrót, na miejscu zakupiłem troche mebli, telewizor, jakiegoś grilla. Jak wygląda sprawa z opłatami celnymi? Czy w przypadku transportowania takich rzeczy osobistych występują jakiekolwiek opłaty za ich wwiezienie?

#szwajcaria #przeprowadzka
  • 6
@Akira: do Szwajcarii nie ma problemu, na mienie przesiedleńcze nie ma cła, wystarczy zgłosić (a często nawet i nie). W drugą stronę nie wiem, nie znam nikogo kto by ze Szwajcarii wrócił do Polski.
@MalyDzielnyToster: Jedź zwyczajnie w obie strony, jeśli granica wypadnie ci w nie-roboczych godzinach to nawet nie będzie żadnej kontroli. Jechałem parę razy załadowanym samochodem, tak samo znajomi wiele razy tak że w środku widać normalnie odkurzacz, poduszke, drukarke itp. :D i nic :D Zarówno na granicy jak i raz w przypadku kontroli policyjnej wczesną nocą gdy akurat tak przez granicę przejechałem bez kontroli. Wystarczyło konkretnie odpowiedzieć na ich nie mniej konkretne
@manedhel: w drugą stronę jest tak samo, działa prawo mienia przesiedleńczego, które trzeba zgłosić ... bądź nie - większość ludzi tego nie robi, zależy co tam @MalyDzielnyToster masz. Jeśli same rupiecie, to nie ma chyba sensu się w to bawić. Warto tylko pamiętać że te bardziej wartościowe rzeczy trzeba posiadać od jakiegoś czasu i mieć najlepiej na nie dowód zakupu, bo mogą się doczepić (przykład: samochód, chyba trzeba mieć dłużej niż