Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, planuję jechać do #gruzja w lipcu na tydzień. Pierwszy wypad do tego kraju, dlatego mam kilka pytań:

- ile pieniędzy należałoby zabrać we dwie osoby? Noclegi w Kutaisi, Tbilisi i Batumi wyszły nas 1k zł. Ile na resztę (głównie jedzenie, dużo po knajpach chodzimy, a i jesteśmy wielkimi fanami wina :)) wypadałoby wziąć?

- czy #revolut działa dobrze w Gruzji? Czy bankomaty nie przyjmują, albo są jakieś chore prowizje?

- czy ewentualna wymiana złotówek w kantorze w Gruzji się opłaca? Pamiętam, że przy wycieczce we Lwowie wymiana waluty w Polsce była zwykłym zdzierstwem, a na miejscu kurs był zupełnie inny.

- czy kierowcy marszrutek szaleją jak na Ukrainie, czy da się przeżyć jazdę Kutaisi-Tbilisi bez strachu o własne życie? :D

- co w ogóle warto wiedzieć?

#podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 11
@garreciq:
1. 40 lar na dzień powinno wystarczyć, niezłe wina zaczynają się już od 8 lar.
3. Jak już to wymieniaj euro albo dolary, złoty to zbyt niepopularna waluta w Gruzji, żeby była po sensownym kursie
4. Jechałem i żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zdziw się jeśli kierowca zechce się z wami w trakcie jazdy napić czaczy, zatrzyma się po drodze w jakiejś przydrożnej knajpce/wiosce albo
@garreciq: Revoult działa, ale w bankomacie TBC Bank raz wyświetliło mi komunikat, że pobierze mi 2 GEL prowizji za wypłatę z bankomatu - gdy chciałem wpisać własną kwotę do wypłaty, a jak wybierałem z domyślnych to nie było prowizji. Płatności kartą działają normalnie
@garreciq:
- spokojnie wymieniaj dolary na lari w KANTORZE. Unikaj dziwnych sklepików z pamiątkami, które niby oferują superkursy walut, doliczą jakąś chorą prowizję.
- Nie byłam w Batumi, ale w Tbilisi, Mccheta czy Kazbegi jedzenie w knajpach jest tańsze niż w Polsce. Polecam restaurację Bina N37 w Tbilisi - to była najdroższa (i najlepsza!) knajpa w jakiej jedliśmy, a razem z winem i przystawkami wyszło chyba 70zł od osoby. Napisz do