Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem nieuzbrojoną działkę budowlaną od gminy z zamiarem budowy domu. Z racji tego iż jest to moja pierwsza budowa :P gubię się trochę w rzeczach które muszę pozałatwiać. Dostałem od gminy wniosek o wydanie warunków zabudowy z grubsza wiem co tam muszę wpisać jednak muszę do tego wniosku dać załącznik "uzgodnienie właściwego zarządcy sieci o możliwości wykonania uzbrojenia terenu (dojazd do działki, dostarczenie wody, odprowadzenie ścieków, doprowadzenie energii elektrycznej" z tego co ja rozumiem muszę napisać jakieś pismo do energetyki/wodociągów w sprawie takiej czy podłączą mi media do mojej działki co jednak z dojazdem do niej do kogo pisać takie pismo, podobnie odnośnie odprowadzania ścieków jeśli nie ma tam kanalizacji i będę musiał postawić tam przydomową oczyszczalnie?
Jakie jeszcze kroki muszę poczynić w związku z początkiem budowy

#budownictwo #budujzwykopem #pytanie
  • 2
@SztucznyKaktus: do wodociągów po wniosek o wydanie warunków przyłącza wodno kanalizacyjnego. Do energetyki (punktu obsługi przyłączeń nie do operatora chyba że właśnie u niego masz) i tak samo z tym że nie pamiętam jak się wniosek nazywa, do obu potrzebujesz mapkę z wysokościami do celów projektowych. A dojazd, no jeśli gmina Ci sprzedała ta działkę to oni już przy wytyczaniu powinni jakaś drogę zapewnić także w urzędzie gminy