Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie. Mam najdziwniejszy problem związany z #technologia odkąd żyję XD

tl;dr


U moich dziadków od jakiegoś czasu są problemy z Internetem. To bardzo aktywne starsze osoby i często korzystają z sieci. Czytają wiadomości, szukają przepisów, gadają ze znajomymi na Messengerze (serio).

Od ok. tygodnia Internet im notorycznie zrywał. Dwie godziny był, potem go trzy godziny nie było, potem pół dnia był, potem cały dzień nie było i tak w kółko. Dziadek kilka razy dzwonił do Orange, z ich strony niby wszystko ok, więc konsultantka dała zielone światło do wymiany Liveboxa.

Po wymianie kilka godzin było ok, ale... potem problem wrócił. Sytuacja cały czas wygląda tak samo: sieć jest dostępna, ale po połączeniu jakiegokolwiek urządzenia Internetu nie ma (przy ikonie w Windowsie pojawia się ten żółty znaczek i tekst "Połączono, brak Internetu".

Wkroczyłem do pomocy ja. Telefon na infolinię. U nich wszystko ok. No nic, to próbujemy przekonfigurować router, resetować do ustawień fabrycznych, no wszystkie możliwości z tej książeczki konsultanta wykorzystaliśmy. Decyzja - wysyłają techników.

Dziś rano Internet nagle się pojawił, ale po zresetowaniu routera do ustawień fabrycznych trzeba było jeszcze raz wprowadzać hasła na urządzenia. Połączyłem swój laptop - działa, swój telefon - działa. Połączyłem telefon babci... o #!$%@?. Nie działa, padła cała sieć XD Wyłączyłem wi-fi w telefonie babci... działa XD Pomyślałem, że może coś jest nie tak z liczbą urządzeń które mogą się połączyć, może w Orange przez przypadek włączyli jakieś ograniczenie.

No ale nie, może być połączonych dwa, trzy, pięć urządzeń i wszystko jest git, ale jeżeli kolejnym urządzeniem w sieci jest telefon babci, to nie ma Internetu we wszystkich.

Czy ktoś mi wytłumaczy CO DO #!$%@? i jak to naprawić? XD
#internet #telefony #pytanie #pomocy ##!$%@? #kiciochpyta #piciochkyta

  • 5
@Ojcomitam:

Włączyło się pewnie jakieś legendarne chińskie oprogramowanie wojenne ukryte w telefonie wyłączajace internet #pdk ()

Dziś u Twojej babci, jutro tam gdzie w firmach i rządzie mają ten sprzęt, a pojutrze pół planety będzie bez Intetnetu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)