Wpis z mikrobloga

Eh, mireczki, kleszcz mnie wczoraj #!$%@?ł :( Zawsze, od wczesnego dzieciństwa, bałem się boreliozy, zapalenia opon i innych świństw roznoszonych przez te małe #!$%@? i przez 34 lata życia udało się tego uniknąć - aż do wczoraj. Co tu dużo mówić, boję się dość mocno.

Fun fact: nie chodziłem po żadnych lasach, ot trawnik na placu zabaw. Sprawdzajcie się dokładnie :(

#kleszcze #borelioza #medycyna
  • 16
  • Odpowiedz
@gardan: Masz racje nie ma tam źródła. Znalazłem gdzie indziej to,

W Polsce żyje około 20 gatunków kleszczy. Szacuje się, że w zależności od regionu, od 10 do 40 proc. kleszczy jest nosicielami boreliozy. Jest to zakaźna choroba wielonarządowa wywołana przez kilka rodzajów bakterii. Nie można lekceważyć jej objawów, bo nieleczona może wywołać skutki, które będziemy odczuwać do końca życia.


Mam kleszcza - i co
  • Odpowiedz
@gardan: Skoro tak szykujesz się na wojnę z kleszczami to trzeba też wspomnieć o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Drugą poważną chorobą przenoszoną przez kleszcze jest kleszczowe zapalanie mózgu (KZM), stąd choć nieobowiązkowe, to jednak zalecane jest szczepienie przeciw tej chorobie. Szczepienia przeciw KZM rekomendowane są szczególnie osobom wykonującym prace przy uprawie roślin czy też hodowli zwierząt. Ważne jest też, by
  • Odpowiedz