Wpis z mikrobloga

Pytanie do szpeców ! Muszę wymienić ramię wycieraczki tylnej w Peugeot 2008 (r. 2017). Po odkręceniu śruby ramię za cholere nie chce wyjść... już nawet traktowałem gwint WD40 i ramię ani drgnie :-(
Niestety w necie nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej do tego gada () (są tylko instrukcje użytkownika ale to sobie można wsadzić między 4 litery)...
#motoryzacja #naprawasamochodow #peugeot
  • 11
@Harmideron: taki luj. Nie dość że musisz spiłować kilka mm plastiku to jeszcze masz przed sobą piłowanie jakiegoś stopu metali. A znajac moje szczęście i możliwości to lakier/szyba mogą tego nie przeżyć :-D
@kamilsuszko miałem tak w corsie, ramię było osadzone na stożkowej powierzchni, za Chiny nie chciało zejść (wycieraczka miała aluminiowa tuleje, trochę wilgoci i zardzewiały na styku 2 metali że nie było jak tego ruszyć). Jedyną opcją było przeciąć ramię, przyzwoity brzeszczot do metalu załatwi sprawę w minutę. Oklej wszystko na około i jazda.
Po odkręceniu śruby ramię za cholere nie chce wyjść... już nawet traktowałem gwint WD40 i ramię ani drgnie

@kamilsuszko: potrzebujesz specjalny ściągacz do wycieraczek - sprawdź na allegro. Ewentualnie do łożysk - ta sama zasada działania. Kluczami i zwykłymi narzędziami tego nie ściągniesz, zapomnij. Uszkodzisz tylko śruby/ramię