Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Kupiłem sobie pierścienie pośrednie z Ali do mojego Fuji. Nie chcę otwierać sporu ot tak ale albo jestem przygłupi, albo aparat mi w nich w ogóle nie ostrzy z nimi. Pytanie brzmi tak. Czy poza podpięciem ich do szkła, a następnie całości do body, muszę coś zrobić? Bo za cholere ostrość się nie zmienia. Próbowałem z AF, MF, zmieniłem wartość ogniskowej i podpiąłem pod różne szkła. Za każdym razem efekt ten sam. Poziom ostrości na tym samym poziomie czyli wszystko rozmazane.
#fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz Machinae_Supremacy - Hej Mirki. Kupiłem sobie pierścienie pośrednie z Ali do mojego F...
źródło: comment_5MfSFfXwc4TXmAF4Hlnbn2LutwI1FYu8.jpg
  • 8
@Machinae_Supremacy: im bardziej przymknięta przesłona, tym większą bedziesz miec głębię ostrości
dodatkowo możliwe, że będzie ona bardzo blisko obiektywu, w szczególnym przypadku może się z nim wręcz stykać ;)
no i jak bys nie poustawiał, to ona będzie mieć ledwo kilka milimetrów lub mniej, więc łatwo przegapić ;)
@epi a widzisz, podstawy optyki mnie mogły zagiąć i uznałem, że skoro sam obiektyw ostrzy od 35cm to tutaj tym bardziej nie mam co szukać w takiej, lub mniejszej odległości. Wrócę do domu to sprawdzę czy jest tak jak piszesz. Dzięki :)