Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, całkiem poważne, w żadnym wypadku prześmiewcze czy ironiczne, po prostu jestem ciekawy - skoro geje odczuwają pociąg do mężczyzn, a lesbijki do kobiet, to na logikę kręci ich to co jest typowe dla tejże płci. Dlaczego więc nieraz w parze powiedzmy lesbijek jedna wygląda kobieco, a druga swoim wyglądem, ubiorem czy też charakteryzacja przypomina mężczyznę (np. krótkie włosy, nieraz wręcz "na jeża", szerokie spodnie no i w ogole ubior ktory bardziej przypomina ten meski). Podobnie u gejów - czasami jeden facet wygląda po prostu jak facet, a drugi posiada cechy damskie - wysoki głos, ubiór przypominający bardziej kobiecy etc? Oczywiscie nie mowie, że wszyscy, ale kilka takich przypadków zaobserwowałem, a jako, że nie znam nikogo takiego osobiście to nie mam jak zapytać i dlatego pytam tu.
#lgbt #neuropa #homoseksualizm
  • 10
@TinkerCob: czyli chcesz powiedzieć, że wszystko kwestia gustu. No niby tak, ale skoro babkę kręcą babki, a nie mężczyźni, to dlaczego wybiera druga babkę, która jest bardzo mało kobieca, a nawet mężczyznę trochę przypomina? Jakby wręcz szukała jednak gdzieś tych męskich cech, jakby te męskie cechy jednak ją pociągały, ale żeby jednak nie był to mężczyzna - jest tu jakiś sens i logika?

@Nieprzyjazny_Ziemniak: czyli co, jest kobietą, ale czuje
@TestoDepot: jest jak najbardziej logiczne i jak sam zauważyłeś, występuje to zjawisko w przyrodzie.

jest kobietą, ale czuje się mężczyzną


@TestoDepot: nieee, to nie jest transseksualna osoba.

Jest kobietą, czuję się kobietą, ale po prostu ma "masculine" ekspresję. To, że ona przejmuje klasycznie "męskie" wzorce, jak właśnie krótkie włosy czy ubiór, nie czyni z niej mężczyzny, bo to jeden z postulatów lewicy - że musimy jako społeczeństwo odrzucić te "klasyczne
@TestoDepot: Myślę, że to raczej sporadyczne, ale takie pary bardziej rzucają się w oczy, stąd powszechne przekonanie, że tak wyglądają związki jednopłciowe. Według moich obserwacji nie jest też tak, jak pisze @Cantrustme - raczej obie osoby przyjmują elementy ról kulturowo przypisanych do danej płci (kto zrobi obiad, kto wbije gwoździe itd.).