Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 27/100

DJ Decks - Mixtape vol. IV

Jak sama nazwa wskazuje jest to czwarty album producencki DJ Decksa. Wydawnictwo miało swoją premierę w listopadzie 2008 roku. Na krążku zwrotki położyli na prawdę mocni i znani gracze z polskiej sceny rapowej - mamy tu Peję, Kaczora, Gurala, Płomień 81 (Onar i Pezet), OSTR, Tede, WWO, Borixon, 2cztery7 (Stasiak, Pjus, Ten Typ Mes), Skazani na sukcezz (PIH i Pyskaty), Palucha plus innych, także na prawdę mocni gracze. Mamy do czynienia z mixtapem w związku z czym przerwy między kawałkami są wypełnione skreczami, beatboxem (autorstwa Bladego Krisa) czy freestylem CNE i WSZ. Mocno rapowa płyta na raczej klasycznych bitach.

Mi ten krążek się zawsze fajnie kojarzy, słuchałem go te 11 lat temu i teraz również z chęcią lubię go sobie odpalić. DJ Decks dał na prawdę dobre bity, ale największą zaletą jest właśnie doborowe towarzystwo które udało mu się zebrać. W każdym kawałku mamy dawkę stylu poszczególnego rapera. Krążek jest mega różnorodny - tak jak i różnorodni są goście. Osobiście wywalił bym jedynie ostatni kawałek autorstwa wokalistki K8, bo po prostu niezbyt pasuje do całości - na szczęście jest on ostatni na płycie więc nie trzeba się męczyć z jego przewijaniem. Ja w każdym razie polecam Wam sprawdzić (może są tacy co nie znają) bo na prawdę są tu warte uwagi kawałki, wartych uwagi raperów - teraz słuchając tego krążka mamy przekrój jak znani, również dziś weterani polskiej sceny, rapowali 11 lat temu - a różnica jest znaczna.

Moja ocena: 8,5/10

#rap #muzyka #polskirap
tomkol - #100polskichrapowychplytchallenge 27/100

DJ Decks - Mixtape vol. IV

Ja...

źródło: comment_gPO1eGM8CpTU2Eo5d8VTB6TTB8zrUb4q.jpg

Pobierz
  • 4