Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi, ile może kosztować plus/minus sklep internetowy oparty na autorskim systemie. Przykładowo cyfrowe.pl czy x-kom.pl Taki działający z wieloma funkcjami: promocje, wyprzedaże, grupy rabatowe, program lojalnościowy itp.

Zamiast łatać to co mam, zastanawiam się, czy by nie zrobić czegoś od nowa.

Jak znaleźć informatyka, który by coś takiego ogarnął ?? Jakaś kontrola wersji, gwarancja, udoskonalenia ??

#programowanie #programista15k #ecommerce
  • 11
  • Odpowiedz
@KolejnyMirek: Z mojego doświadczenia - 45k, sklep robiony ok 5-6 lat temu, 55k - robiony rok temu i nieco więcej funkcji. Wszystko zależy od firmy i wymagań. Oczywiście później doszły dodatkowe koszta (marketing, pozycjonownie, utrzymanie itd.). Jeżeli sklep ma być mały to pewnie cena znacznie zmaleje ale wtedy może warto zainteresować się czymś gotowym (prestashop czy coś).
  • Odpowiedz
@KolejnyMirek:
Nie opłaca Ci się na pewno inwstować w customowy system, chyba że masz sklep z jakimiś ogromnymi przychodami. Są gotowe rozwiązania, których wdrożenie będzie zdecydowanie tańsze. Wszystko zależy jaki chcesz mieć ten sklep. Taki xkom prócz tego co opisałeś na pewno ma mnóstwo różnych integracji ze swoimi stacjonarnymi sklepami czy magazynami. Koszty takiego czegoś są duże i nie zrobi Ci tego jedna osoba. Po za tym Xkom kiedyś był postawiony
  • Odpowiedz
@machoBear: no i to jest konkret. Opiekuje się sklepem własnej roboty i czasami mam dość :) zrobiony ponad 10 lat temu. zalecam coś, testuje, działa a po jakimś czasie wychodzi coś innego. Za każdym razem koszty, czas, tłumaczenie, testowanie. Na końcu hasło, że poprzedni programista zamieszkał i najlepiej było by od nowa napisać niż ciągle łatać.

Stąd moje pytanie o koszty.

Jak konsultujesz się z programistą? Tel, mail? Jakieś oprogramowanie?

Pozostałym
  • Odpowiedz
@KolejnyMirek kontakt mailowy, dobrze miec wszystko ustalone mailowo, czarno na bialym. W moim przypadku byl to kontakt z software house a nie jednym programista. Jezeli zadajasz takie pytania na mirko to zakladam, ze Twoj sklep jest raczej maly, w zwiazku z tym mozesz zainteresowac sie prestashop. Z problemami na ktore natrafiles spotyka sie prawie kazdy kto handluje w internecie, wiec to zadna nowosc. Customowe systemy zdecydowanie odradzam, jezeli Twoje biznes nie jest
  • Odpowiedz
@machoBear: ja jestem tylko pracownikiem. Sklep jest duży. Biznes się kręci :) Ostatnio po prostu po kolejnej dawce poprawek za kilka tysi doszedłem do wniosku że to bez sensu. Mam dość poprawek poprawek :) Stąd ogólne pytanie.

Najtaniej to by było programistę zatrudnić, ale jak takiego znaleźć u mnie na wsi :) miłego dnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolejnyMirek: a to programistę musisz mieć cały czas obok siebie? po co na start obgadac co i jak, ustalić plan, wymagania itp. Nawet niech przyjedzie na parę dni. Potem może pracować zdalnie, a w razie potrzeby nawet codzienne spotkania przez Skype to chyba nie problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@KolejnyMirek rób na prescie dla siebie sklep. Jak robili mi wycenę sklepu internetowego z kostiumami kąpielowymi to rzucili 18k netto bez importu danych i zmian w kodzie. Taki sklep jak x-kom to nieskończona ilość tyś :)
  • Odpowiedz