Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed chwili. Drepczę sobie chodnikiem i widzę sytuacje: Mała blondyneczka (tak koło 5-6 lat) siedzi na ziemi, obok leży przewrócony mały rowerek, a z drugiej strony dziewczynki kuca jej mama i się na nią patrzy. Dziewczynka siedzi, buzie ma oparta na dłoni, łokieć na kolanie, łzy jej lecą po policzkach, ale nie wydaje się siebie żadnego dźwięku. I tak siedzą siedzą w ciszy i nagle ta mała z pełną powagą wypala ‚mamo, ja już nie mogę dłużej znosić tych porażek’.
I feel you girl

#wroclaw #heheszki
  • 37
  • Odpowiedz
@typiara_z_wykopa no tak tak. Miałam zupełnie co innego na myśli. Moje dziecko nie powie "dłużej znosić tych porażek" i nie będę w milczeniu patrzyła jak łzy się leją tylko powiem, wstawaj raz raz, próbujemy jeszcze. Jak się nie uda to jutro wrócimy i już na pewno się nauczysz
  • Odpowiedz
@crazykokos: A ja się z tym nie zgodzę :) Warto dać dzieciakowi szansę poznać i zrozumieć to, co odczuł - w bliskiej obecności matki, której spokój również jemu się udziela. Pozwolić dziecku zareagować, niech spróbuje znaleźć rozwiązanie, dać mu coś powiedzieć. To nie jest pożar ani katastrofa lotnicza żeby je ratować, wypieprzył się na rowerku :D
  • Odpowiedz
A ja się z tym nie zgodzę :) Warto dać dzieciakowi szansę poznać i zrozumieć to, co odczuł - w bliskiej obecności matki, której spokój również jemu się udziela. Pozwolić dziecku zareagować, niech spróbuje znaleźć rozwiązanie, dać mu coś powiedzieć. To nie jest pożar ani katastrofa lotnicza żeby je ratować, wypieprzył się na rowerku :D


@light1: Dałabym ze 100 plusów jakbym mogła.
  • Odpowiedz
@OneToRuleThem: był fajny post pod #przegryw porownojacy spierdoIenie i cale to koleczko wzajemnego zniechecania sie do dzieci, które pisza chlip chlip chady już stają przy kojcu a ja nadal sram w gacie na czworakach ehh, nigdy nie naucze sie chodzić nie dla spierdoksa to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
no tak, jeśli jest to pierwszy czy drugi upadek. Dziecko powiedzialo jakby tych sytuacji było więcej niż jedna, więc reakcja matki jest nieadekwatna
@crazykokos: A prawda jest taka, ze tego nie wiesz. Nie wiesz dodatkowo jaka jest relacja między matką a córka i dodatkowo nie wiesz w jaki sposób dziecko faktycznie znosi porażki bo nie jesteś jego matką, ale już oceniłaś, że zachowanie matki jest nieadekwatne.

Podsumowując: jak zwykle #!$%@?
  • Odpowiedz
@paperipapo jest wpis, to pisze co myślę i tyle. Mogę sobie gada co chce i gdzie chce.
Po 6 letnim studiowaniu pedagogiki, patrząc tylko na tą sytuację nie zagłębiając się w nią śmiem twierdzić, że zachowanie matki jest nieodpowiednie.
  • Odpowiedz