Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki obeznani w VR,

Chciałbym kupić do firmy okulary Virtual Reality, aby można było na nich pokazywać klientom wizualizacje projektowanych przez nas maszyn. Rysujemy w SolidWorksie.

Okulary muszą być na pewno bezprzewodowe, bo nie będę gdzieś w firmie klienta rozkładał tych wszystkich kabli i konfigurował podłączenia z kompem. No i klient na pewno by się głupio czuł z tymi kablami dookoła łba.

Myślałem na szybko o Samsungu Gear VR albo Oculusie Quest. Chcę coś najlepszego na rynku, aby nie było lipy.

Co polecacie?

#oculusrift #oculus #htcvive #virtualreality #vr #psvr
  • 6
  • Odpowiedz
@bajtelo: Najlepszy na rynku i największy efekt 'wow' ma zdecydowanie Oculus Quest - pełny tracking pozycji głowy to jest absolutnie niezbędna rzecz w VRze. Dzięki temu klient będzie mógł przejść się naokoło modelu Waszej maszyny a nie tylko obracać go gałką.

Minusem jest to, że wyszedł dopiero 2 tygodnie temu i na razie z tego co wiem, nie istnieje żaden viewer modeli 3D więc musielibyście uszyć coś własnego.
Przygotowanie sobie
  • Odpowiedz
@takie-inne-uczucie

Super dzięki za odpowiedź.

Jesli chodzi o to jak przeglądać nasze modele w Queście, to da radę chyba Sketchfab. Wykupiliśmy tam konto i tam też umieszczamy nasze projekty.
Ponadto pod koniec roku ma wyjść jakiś dodatek od SolidWorksa pozwalający przyglądać projekty w goglach
  • Odpowiedz
@bajtelo: HoloLens działa, ale pole widzenia jest śmieszne, nadaje się tylko do testowania softu pod AR, za to ostrość obrazu świetna. Najprostrzym i moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie oculus Quest.
  • Odpowiedz