Wpis z mikrobloga

Piszę bo muszę się wygadać w internet. Sąsiadka, z mieszkania obok, kobieta ~80 lat, wdowa, schorowana, ale chodzi, rozmawia. Jedyną osobą która ją odwiedzała był jej syn ~50 lat, odwiedzał ją codziennie na dwie godziny, nie pracował, żył z jej emerytury, prawdopodobnie pobierał zasiłek pielęgnacyjny na nią. To ugotował, to posprzątał. Zdiagnozowali u niego dwa miesiące temu raka złośliwego płuc, odmówił pomocy medycznej, były jakieś przeżuty, chłop zmarł we wtorek. Kobieta została sama, ma jeszcze córkę, ale córka ma wywalone na nią, cały spadek był przepisany na syna, teraz córka się cieszy że mieszkanie już nie będzie do podziału. Zadzwoniła do matki i powiedziała że nie odwiedzi jej po pogrzebie bo nie ma czasu. Nie zabierze do siebie na wieś bo ma tylko dwa pokoje i nie opłaca jej się jeździć do Gdańska i ją odwiedzać - czyt. poczeka na wsi aż matka umrze. Jutro pogrzeb i kto zawiezie Panią? Nikt, nie ma chętnych, nie ma rodziny. Przed chwilą powiedziałem że ją zawiozę i będę z nią. Czuję się dziwnie z tym wszystkim. Tak się chciałem wygadać, nikomu nie życzę takiego losu na starość.
ps. jestem świadom że jak sobie wychowała córkę - taką ma.
#gdansk #feels #patologiazewsi
  • 92
  • Odpowiedz
@positiveVibe: o chłopie, popracował byś w szpitalu to takie sytuacje byłyby codziennością. W #!$%@? ludzi porzuca starsze osoby. Przed świętami albo dłuższym weekendem to już plaga. A jak przyjmiesz na oddział to problem z wypisaniem jest bo drzwi ratownikom karetki transportowej nie otwierają
  • Odpowiedz
@positiveVibe: Nie, nie wszystko da sie wpoic wychowaniem. Generalnie to spoleczenstwo nas ksztaltuje. Robisz slusznie, szlachetnie, nie warto nad tym rozmyslac, pomoc z poczucia obowiazku nie wymaga dalszego tlumaczenia.
  • Odpowiedz
@positiveVibe: Dlatego liczę na szybkie odejście zanim dopadnie mnie starość. Starość to samotność, cierpienie i choroba; każdy kto myśli, że będzie siedział na emeryturze i popijał drinki leżąc na Malediwach nie zna życia. Oczywiście i tak wielu wykopków nawet nie dożyje 60 ątki. Walnie mnicha przed kompem niestety nie sprzyja długowieczności.
  • Odpowiedz