Wpis z mikrobloga

No siema mirki, chce zafundowac ojcu kosiarkę do koszenia ogrodu, dużo koszenia tam nie ma ale jest czasem stromo (pagórki) podkaszarke stihla już ma, chce kupić jakaś spalinową bez napędu (z koszem - żeby się nie #!$%@? w grabienie) ale się na tym nie znam, na oku mam takie cos - Honda 466 hrg, dobre to ? Ma ktoś ? Trochę ponad budżet (planowałem 1,5k) ale może warto, jak nie warto to dajcie modele warte uwagi, żeby się nie psuły i nie rdzewiały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam mireczki #cokupic #ogrodnictwo #dom #mechanika dla zasięgu #samochody xd #niebieskiepaski #pytanie #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
sałatką szwedzką


@uwielbiamnalesniki: Nie wiem czy spodoba Ci się kierunek, ale ja u siebie poszedłem w akumulatorową kosiarkę RYOBI. Żadnego srania z paliwami, olejami, jest cicha i czysta. Kosi identycznie jak dobra spalinówka. Jak dla mnie to jest przyszłość, chyba że kosi się wielkie obszary no to wtedy spalinowe jednak niezastąpione.
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: mam dokładnie taką https://allegro.pl/oferta/ryobi-kosiarka-akumulatorowa-rlm1841h240-18v-2x4ah-8144343089 tylko że ja zapłaciłem za nią 2300zł xD Z zewnątrz może wygląda trochę tandetnie, ale to japońska produkcja ze aluminium i wysokogatunkowego plastiku. Mam ją już dwa lata i na razie tylko nóż będę wymieniał. Kupiłem nowy za 50zł xD Co jak co, nie obchodzi mnie ekologia, ale to jest tak wygodna rzecz że już do końca życia będę kosił tylko elektrykami.
  • Odpowiedz
ale jest czasem stromo (pagórki) ... spalinową bez napędu


@uwielbiamnalesniki: Ja polecam kosiarkę z napędem, zwłaszcza jeżeli na działce są pagórki. Pchanie kosiarki z pełnym koszem pod górkę to słaby pomysł...
  • Odpowiedz
Jeśli budżet pozwoli na Hondę to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Jest to solidna konstrukcja na wiele lat niezawodnej pracy. Jak masz możliwość bierz z napędem. Zawsze to lepiej mieć niż nie.
  • Odpowiedz
@chuckd: Dokładnie - kosz pełen mokrej trawy to może być nawet +50% do masy samej kosiarki. I napęd tylko na tył - przedni przy podjazdach pod górę się nie sprawdzi bo środek ciężkości kosiarki będzie uciekał do tyłu więc przednie kółka nie dociskane do podłoża będą się ślizgać!
  • Odpowiedz
@chuckd: Chyba tak, taka wajcha srebrna przez cała długość kosiarki idzie (jeśli się nie mylę to o to chodzi) w ogóle nie wiedziałem ze teraz bajer typu szybkozłączka do mycia kosiarki jest standardem ( ͡° ͜ʖ ͡°) spoko to jest
  • Odpowiedz