Wpis z mikrobloga

Jakby kogoś interesowało jak wyglądają wydatki na jazdę 13 letnim dieslem to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przejechane kilometry: 29303,4 km
Zużyte paliwo: 1636,67 l
Średnie spalanie: 5,62 l/100 km
Najniższa cena ON: 4,69 zł/l
Najwyższa cena ON: 5,33 zł/l
Najniższe spalanie: 4,85 l/100 km
Najwyższe spalanie: 8,08 l/100 km
Wydatki na paliwo: 8 158,69 zł
Wydatki na serwis: 1 859,95 zł
Inne wydatki: 1076,00 zł
Koszt przejechania 1 km z uwzględnieniem wszystkich kosztów: 0,38 zł/km

Serwis:
-akumulator
-wymiana oleju, filtra oleju, filtra paliwa, mocowanie amortyzatorów + łożyska amortyzatorów przód
-wyważenie kół
-wymiana oleju, filtra oleju
-wyważenie kół
-wymiana cylinderka hamulcowego
-wymiana oleju, filtra oleju, filtra powietrza, filtra kabinowego
-wymiana cylinderka hamulcowego

Inne:
-myjnia - 49 zł
-kosmetyki samochodowe - 42 zł
-ubezpieczenie OC+NNW+Assistance - 887 zł
-badanie techniczne - 98 zł

#samochody
  • 16
@szkodnikPL szkoda, że w kosztach nie wszedł jakiś remont zawieszenia, chciałbym zobaczyć tego koszty ( ͡º ͜ʖ͡º) ale mniej więcej dlatego polecam Astre G każdemu, kto szuka taniego auta ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szkodnikPL: 38 groszy na kilometr - uwazam ze sporo rzeczy pominales . Prowadze rejestr kosztow od 9 samochodow . Nigdy total cost nie uzyskalem na tym poziomie. Nawet jezdzac 5 letnim autem na gaz totalcost mam 49 groszy przy kosztach paliwa na poziomie 20 groszy
@szkodnikPL: nie, nie chodzi mi o amoryzacje. Nie wiem czego nie uwzgledniasz. Diesel z 2014r kosztuje mnie 70gr na kilometr - no ale tu powiedzmy AC corocznie robi robote , bo z usterek zero a eksploatacja typu rozrzad czy oleje robie wszystko sam wiec i tak mam oszukane bo nigdzie nie mam robocizny tylko goly koszt materiałow . OK - facet ktory musi nabic nowe opony na felge lub serwis klimy
@szaremyszki: Mam wszystko porobione na bieżąco, bo jeżdżę nim na drugi koniec Polski i nie mogę sobie pozwolić na to, że wsiadam i nie dojadę. Naprawy tez sam robię, więc wiem co zakładam i przez to mam markowe części. Teraz trochę podskoczy totalcost bo za 3 tysiące kilometrów będę robił rozrząd. To jaki masz udział poszczególnych wydatków w tych 70 gr? Markowe części do Astry G będą dużo tańsze niż do
@szkodnikPL: 22200 total pln , 31000km , 2400litrow ropy, W rozbiciu - 11500paliwo, 3400 eksploatacja, 7250 oplaty panstwowe, total 0.71/km za paliwo 0.36 . Diesel 2014 . Zrobilem tylko klocki, rozrzad , trzy razy serwis olejowy z kompletem filtrow . kupilem 2 opony . Z fanaberii bagaznik dachowy 350 + mata do bagaznika 100 . Kilka jakis drobnych detali typu wycieraczki za 5 dyszek czy gumowe dywaniki na zime . Moze
@szaremyszki: No i widzisz, u Ciebie to spalanie robi największą robotę. Bez AC dochodzisz do poziomu 52 gr. Czyli eksploatacja + inne = 52 gr - 36 gr =16 gr. U mnie paliwo to 28 gr, więc zakładając nawet Twoje wydatki na eksploatację, daje to 44 gr. Dzisiaj wskoczyłem już na poziom 40 gr, bo zapłaciłem za ubezpieczenie. Więc względnie wynik jest ok ;)
@szaremyszki: No i widzisz, ja mam ponad dwa litry mniej, bo jeżdżę głównie w trasie i to większość drogi po drodze szybkiego ruchu. W mieście robię jakieś 500 km miesięcznie. Więc tym samym mam też dużo mniejsze zużycie elementów zawieszenia,układu kierowniczego czy chociażby hamulców.